more_horiz
Wiadomości

Reakcja rządu na sytuację energetyczną. Rzecznik PiS nie wyklucza kolejnych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 11:39
- Jesteśmy - jako cała Europa i wiele krajów świata - w sytuacji zupełnie nowej dla wszystkich. Jesteśmy ofiarami działań Rosji na Ukrainie oraz na rynkach europejskich. Jeśli wprowadzone przez rząd rozwiązania będą niewystarczające, to będziemy reagować - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Reakcja rządu na sytuację energetyczną. Rzecznik PiS nie wyklucza kolejnych rozwiązań
Reakcja rządu na sytuację energetyczną. Rzecznik PiS nie wyklucza kolejnych rozwiązańFoto: KenSoftTH/Shutterstock

Rzecznik rządu Radosław Fogiel skomentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia kwestie dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jak wskazał, trzeba pamiętać o tym, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna oraz, że takie same problemy, jak nasz kraj, ma cała Europa.

- Wielka Brytania i Niemcy wprowadziły podobne rozwiązania jak my. Chociażby te rozwiązania ograniczające wysokość taryf, żeby zapewnić energię swoim obywatelom - zauważył.

"Będziemy reagować"

Zapytany o to, czy wprowadzone przez rząd rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, są wystarczające, odpowiedział: "Bardzo poważnie powiem, że mam nadzieję, że tak, ale pewności nie mamy".

- Jesteśmy - jako cała Europa i wiele krajów świata - w sytuacji zupełnie nowej dla wszystkich. Jesteśmy ofiarami działań Rosji na Ukrainie oraz na rynkach europejskich. Jeśli wprowadzone przez rząd rozwiązania będą niewystarczające, to będziemy reagować - powiedział.

Jak dodał, obecnie najważniejsze jest to, że jest zapewniona energia elektryczna dla samorządów, przedsiębiorców i odbiorców wrażliwych po 800 zł/MWh, a dla gospodarstw domowych cena maksymalna powyżej limitów to 693 zł/MWh. - Najważniejsze jest dziś to, by chronić i by państwo roztaczało parasol nad obywatelami - podkreślił.

Czytaj także:

Zobacz także: Radosław Fogiel w Programie 3 Polskiego Radia

ng

Zobacz także

Zobacz także