more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak: nie dopuścimy do okupacji choćby najmniejszego kawałka naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 16:04
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Suwałkach zapewnił, że nawet najmniejszy kawałek naszego kraju nie trafi w ręce wroga. - Nie dopuścimy do tego poprzez to, że będziemy rozwijać jednostki wojskowe, takie jak 14. Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach. Nie dopuścimy do tego poprzez to, że będziemy uzbrajać Wojsko Polskie w nowoczesną broń - mówił szef MON. 
Szef MON Mariusz Błaszczak: nasz podstawowy cel, to budowa silnego Wojska Polskiego
Szef MON Mariusz Błaszczak: nasz podstawowy cel, to budowa silnego Wojska PolskiegoFoto: PAP/Artur Reszko

Zapewniam, że władze RP, prezydent Andrzej Duda, rząd złożony z polityków Zjednoczonej Prawicy nie dopuści do tego, żeby najmniejszy skrawek naszej ziemi, skrawek Rzeczypospolitej Polskiej był okupowany przez wroga - mówił Mariusz Błaszczak.

- Nie dopuścimy do tego poprzez to, że będziemy rozwijać jednostki wojskowe, takie jak 14. Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach. Nie dopuścimy do tego poprzez to, że będziemy uzbrajać Wojsko Polskie w nowoczesną broń - mówił szef MON na uroczystości złożenia przysięgi przez żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej w Suwałkach. 

Nowoczesny sprzęt dla wojska

Szef MON dodał, że do 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach trafi nowoczesny sprzęt. - To będzie pierwsza jednostka Wojska Polskiego, do której trafi sprzęt nazywany Ottokar Brzoza. Będą to niszczyciele czołgów - powiedział. Podkreślił, że została już w tej sprawie podpisana umowa ramowa. Dodał, że niedługo żołnierze tego pułku będą testowali tę broń.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że w 36 miejscowościach w całej Polsce składa dzisiaj przysięgę wojskową 3200 ochotników. Wcześniej odbyli 28-dniowe szkolenie. - Trzy czwarte z nich zostaje na szkolenie specjalistyczne i wkrótce zostaną żołnierzami zawodowymi - wyjaśnił. Wręczył również żołnierzom, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej pamiątkowe ryngrafy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Radomia, że obecna sytuacja na świecie sprawia, że Polska powinna intensywnie myśleć o zbrojeniach, a zbrojenia to jest nasz priorytet. - Musimy o tym pamiętać, bo chyba nikt w naszym kraju nie chce, żeby w Polsce zdarzyło się coś takiego jak Bucza, żeby polskie elektrownie, wodociągi i inne urządzenia były systematycznie niszczone przez Rosję, bo tylko o niej w tym kontekście można mówić - mówił.

Posłuchaj
00:24 12019062_1.mp3 Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że w 36 miejscowościach w całej Polsce składa dzisiaj przysięgę wojskową 3200 ochotników. Wcześniej odbyli 28-dniowe szkolenie (IAR) 

Czytaj także:

Zobacz: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w Polskim Radiu 24

IAR,PAP

asp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także