more_horiz
Wiadomości

"Nie będę realizował już żadnych odpowiedzi na sugestie z tamtej strony". Prezydent Duda o rozmowach z KE ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 00:52
Portal wPolityce.pl opublikował fragmenty najnowszego wywiadu z Andrzejem Dudą dla "Sieci", w którym prezydent negatywnie ocenił aktualną sytuację, związaną ze środkami z Krajowego Planu Odbudowy. Całość rozmowy będzie dostępna dla czytelników od poniedziałku, w najbliższym numerze tygodnika.
Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla Sieci, że podchodzi sceptycznie do dalszych ustępstw wobec żądań Unii Europejskiej
Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla "Sieci", że podchodzi sceptycznie do dalszych ustępstw wobec żądań Unii EuropejskiejFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie, że podchodzi sceptycznie do dalszych ustępstw wobec żądań Unii Europejskiej. Zapowiedział też, że nie będzie już podejmować jako głowa państwa żadnych kroków w tej sprawie.

Pieniądze z KPO

"Ja już żadnych odpowiedzi na sugestie z tamtej strony realizował nie będę. (…) Według mojej wiedzy zrealizowaliśmy wszystkie warunki, by otrzymać pieniądze z KPO, nasz plan wydatków został zatwierdzony" - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent dodał, że strona polska czeka "na wypłatę tego, co nam się należy".

Andrzej Duda, zapytany przez dziennikarzy tygodnika "Sieci" o to, czy Polska powinna "zmiękczyć stanowisko" wobec Brukseli, odpowiedział, że nie wierzy, że spełnianie kolejnych oczekiwań przyniesie oczekiwane rezultaty.

"Uważam, że za dużo dobrej woli z polskiej strony zostało wykazane. Zresztą doskonale wiemy, że jest tam grupa z Polski, która prowadzi politykę sprzeczną z podstawowymi interesami państwa polskiego i zaciera ręce, gdy Polsce szkodzi się w Brukseli" - ocenił prezydent.

Zdaniem Andrzeja Dudy taki obrót sprawy nie satysfakcjonuje, ale - jak wskazał - takie są fakty. Prezydent dodał, że faktem jest także zachowanie przedstawicieli obozu liberalno-lewicowego w Komisji Europejskiej, który "za wszelką cenę chce doprowadzić do zmiany władzy w Polsce".

Czytaj także:

dz/IAR/kor

Zobacz także

Zobacz także