more_horiz
Wiadomości

Rafał Bochenek nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 14:50
Rafał Bochenek został nowym rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjął komitet polityczny PiS. Informację tę potwierdził Polskiemu Radiu wiceszef klubu parlamentarnego partii Marek Suski.
Rafał Bochenek nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwość
Rafał Bochenek nowym rzecznikiem Prawa i SprawiedliwośćFoto: Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI

W czwartek w południe w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrał się komitet polityczny, który miał m.in. wybrać nowego rzecznika partii.

Wybór nowego rzecznika PiS jest konieczny po tym, jak w ubiegłym tygodniu Radosław Fogiel poinformował, że w związku z tym, iż został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuje z funkcji rzecznika partii.

- Przewodniczenie komisji spraw zagranicznych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dużym zakresem obowiązków i dużą ilością zadań. Stąd decyzja o rezygnacji z funkcji rzecznika partii, która też wymaga dużego zaangażowania - podkreślił Fogiel w piątek w rozmowie z PAP. 

Jak zauważył, funkcję rzecznika PiS pełnił przez trzy i pół roku (część tego okresu jako wicerzecznik). - Uważam, że to szmat czasu - podkreślił.
Fogiel zaznaczył, że w tej chwili nie ma planów, aby zmieniała się struktura funkcji rzecznika. - Prawdopodobnie nadal partia będzie miała rzecznika i wicerzecznika - mówił.

Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS. Marek Suski potwierdził

Już wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że Rafał Bochenek ma największe szanse na objęcie stanowiska rzecznika PiS. O tym, że ostatecznie komitet polityczny partii podjął taką decyzję, poinformował Polskie Radio Marek Suski. Bochenek wcześniej był rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, a obecnie jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także:

Zobacz: Dariusz Wieczorek (Lewica) w Polskim Radiu 24

IAR,PAP

asp,kor


Zobacz także

Zobacz także