more_horiz
Wiadomości

Pogoda: w nocy miejscami popada śnieg. Uwaga na marznące mżawki i mgły

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 20:00
- W nocy z wtorku na środę słaby śnieg i marznąca mżawka w północnej części kraju. W wielu miejscach okresami marznące będą też mgły, które ograniczą widzialność - powiedziała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.
Synoptyk IMGW: w nocy miejscami słaby śnieg oraz marznące mżawki i mgły
Synoptyk IMGW: w nocy miejscami słaby śnieg oraz marznące mżawki i mgłyFoto: PhotoRK/Shutterstock

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Tylko na południowym zachodzie i południu okresowe rozpogodzenia. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące i ograniczające widzialność do 300 metrów. Na północy i północnym wschodzie może słabo popadać śnieg bądź marznąca mżawka.

Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na południu, do 2 stopni nad morzem. W rejonie Karpat temperatura może spaść do -10 stopni.

Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda na środę

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, tylko na południu i południowym zachodzie większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Na północnym wschodzie wystąpi słaba mżawka, okresami marznąca, głównie rano i wieczorem. Wystąpią także słabe opady śniegu. Rano i wieczorem mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, do 4 stopni na zachodzie i nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/mg

Zobacz także

Zobacz także