more_horiz
Wiadomości

Arktyczne powietrze uderzy w Polskę. Uwaga na marznące opady

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 05:45
Jak informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższym czasie należy spodziewać się dużego ochłodzenia, szczególnie na północnym wschodzie Polski. IMGW ostrzega także przed opadami marznącymi.
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledźFoto: Shutterstock

Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, arktyczne powietrze już dziś dotrze na północny wschód Polski.

- Na tym obszarze temperatura maksymalna będzie na minusie, wyniesie minus trzy stopnie i także tam może poprószyć śnieg. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem, gdzie termometry wskażą od trzech do czterech stopni - mówił Grzegorz Walijewski.

IMGW: uwaga na marznące opady

W czwartek zachmurzenie będzie duże lub całkowite, w rejonach podgórskich większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Rzecznik IMGW podkreślił, że wieczorem na południowym wschodzie Polski spodziewane są opady marznące powodujące gołoledź.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie wolno spadać.

W nocy zachmurzenie duże lub całkowite, na północy kraju i w rejonach podgórskich większe przejaśnienia. Miejscami mgła, lokalnie marznąca i osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 200 m. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie oraz na Warmii i Mazurach, tam temperatura może spaść do minus dziesięciu stopni. Na pozostałym obszarze Polski od minus pięciu stopni na wschodzie, przez minus dwa stopnie w centrum, do jednego stopnia na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Posłuchaj
00:19 Walijewski IAR.mp3 Grzegorz Walijewski wyjaśnił, że arktyczne powietrze już dziś dotrze na Podlasie oraz Warmię i Mazury (IAR)

Czytaj również:

IAR/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także