more_horiz
Wiadomości

Uwaga kierowcy! W niedzielę pochmurno, mokro i ślisko. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 05:00
- Niedziela zacznie się ostrzeżeniami przed marznącymi opadami marznącego deszczu i mżawki na północnym wschodzie i północy - przekazała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla większości województw.
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW
Pogoda. Ostrzeżenia IMGWFoto: Shutterstock/PhotoRK

W niedzielę bez opadów tylko na południu i południowym zachodzie. W całym kraju zachmurzenie będzie duże, jedynie na południowym zachodzie możliwe są większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Na wschodniej połowie kraju padać będzie również deszcz ze śniegiem i śnieg. Na zachodzie i północnym zachodzie spodziewamy się głównie deszczu ze śniegiem.

- Temperatura od minus jednego na Suwalszczyźnie, około 2 stopni na plusie na przeważającym obszarze kraju i na Wybrzeżu, do około 9 stopni Celsjusza na terenie województwa opolskiego - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Pogoda. Lista alertów IMGW

W związku z ciężką sytuacją pogodową IMGW wydał alerty pierwszego stopnia.

Ostrzeżenia o marznących opadach obejmują do godz. 10.00 w niedzielę województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie, lubelskie, śląskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, mazowieckie, świętokrzyskie.

»Więcej wiadomości o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Żółte alerty przed mgłami obowiązują na południu - województwa: świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.


Mapa ostrzeżeń IMGW Mapa ostrzeżeń IMGW

 

jp/PAP

Zobacz także

Zobacz także