more_horiz
Wiadomości

Para prezydencka odwiedzi żołnierzy i funkcjonariuszy w Rzeszowie. Weźmie udział w spotkaniu świątecznym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 05:55
Prezydent Andrzej Duda i małżonka głowy państwa Agata Kornhauser-Duda wezmą we wtorek udział w spotkaniu świątecznym z żołnierzami, policjantami, strażakami i funkcjonariuszami Straży Granicznej. Uroczystość odbędzie się w Rzeszowie w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich i rozpocznie się ok. godz. 13.00.
Para prezydencka spotka się świątecznie z żołnierzami, policjantami i funkcjonariuszami SG
Para prezydencka spotka się świątecznie z żołnierzami, policjantami i funkcjonariuszami SGFoto: KPRP / prezydent.pl

W spotkaniu świątecznym z udziałem pary prezydenckiej w Rzeszowie wezmą udział także żołnierze armii sojuszniczych. Prócz prezydenta i pierwszej damy obecni będą także wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

To nie jedyne świąteczne spotkanie pary prezydenckiej z żołnierzami. Tego samego dnia, po godz. 16.00 Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkają się z polskimi lotnikami w litewskiej bazie w Szawlach.

Polski Kontyngent Wojskowy "Orlik 11" pełni tam dyżur bojowy w ramach misji Baltic Air Policing. Polskiemu przywódcy towarzyszyć będzie też prezydent Litwy Gitanas Nauseda oraz przedstawiciele wojska litewskiego.

Czytaj również:

IAR/PAP/jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także