more_horiz
Wiadomości

Sylwester Marzeń z TVP. Gwiazdy podziękowały Polsce za pomoc uchodźcom z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 22:32
- Dziękujemy Wam Polacy za bycie tak otwartymi, za przyjęcie uchodźców uciekających przed wojną na Ukrainie - powiedzieli na scenie w Zakopanem wykonawcy amerykańskiej grupy Black Eyed Peas.
Gwiazdy podziękowały Polsce za pomoc uchodźcom z Ukrainy
Gwiazdy podziękowały Polsce za pomoc uchodźcom z UkrainyFoto: Screenshot/TVP

W sektorach pod sceną Sylwestra Marzeń z TVP w Zakopanem zgromadził się komplet 30 tys. widzów, a wokół zorganizowanej imprezy za ogrodzeniem przed północą zebrało się dodatkowo ponad 35 tys. osób – przekazał rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Jednym z pierwszych zespołów występujących na zakopiańskiej scenie była amerykańska grupa Black Eyed Peas. - Dziękujemy Wam Polacy za bycie tak otwartymi, za przyjęcie uchodźców uciekających przed wojną na Ukrainie - przyznali muzycy. - Modlimy się za naród ukraiński – mówił piosenkarz Adams. Muzyk stwierdził, że chciałby, "aby cały świat miał tak otwarte serca i umysły dla osób, które potrzebują pomocy jak Polacy". 

Adams po zejściu ze sceny stwierdził, że za każdym razem wizyty w Polsce są fantastyczne. – Było też świetnie być tu w roku 2007 i 2010 – podkreślił. Piosenkarz przypomniał, że 200 km od miejsca w którym się znajduje, trwa wojna. Zaapelował, by modlić się za Ukraińców i o nich pamiętać. Przyznał, że nadchodzący rok znów będzie mijał pod znakiem inflacji i recesji w wielu państwach świata, ale właśnie dlatego tym bardziej trzeba się wzajemnie wspierać.

Na Krupówkach tłum sylwestrowiczów

Na przywitanie Nowego Roku pod Tatry przyjechały tłumy gości. Widać to było choćby po ruchu ulicznym. W sobotę ulice w centrum miasta były sparaliżowane.

Wśród artystów, którzy wystąpili pod Giewontem byli także: Edyta Górniak i Justyna Steczkowska z synami, Marina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders, a także ukraińska supergwiazda - Dzidzio.

W sylwestrowy wieczór w Zakopanem zagrali m.in. Maja Hyży, Kasia Moś, Grupa KOMBI Łosowski, Kuba Szmajkowski, Jan Majewski, zespół Felivers czy barwna karawana Don Vasyla. W góralskie klimaty sylwestrowiczów wprowadzili: Golec uOrkiestra, Staszek Karpiel-Bułecka oraz kapela Ciupaga. Na Równi Krupowej wystąpili także gwiazdy disco polo: Piękni i Młodzi, Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager, Blanka i niekwestionowany król gatunku – Zenon Martyniuk.

dn/twitter/PAP

Zobacz także

Zobacz także