more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: musimy porozumieć się ws. KPO. Dziś liczy się tylko bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 07:23
"UE bywa zbyt rozpolitykowana, ale nie czas na spory o detale. Dziś liczy się tylko bezpieczeństwo Polski" - ocenił premier Mateusz Morawiecki w liście opublikowanym w środowym "Super Expressie". "Musimy porozumieć się z Unią Europejską w sprawie miliardów euro dla Polski" - podkreślił szef rządu.
Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny podkreślił, że środki z KPO sąPolsce potrzebne
Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny podkreślił, że środki z KPO są Polsce potrzebneFoto: PAP/Radek Pietruszka

W specjalnym liście do czytelników "SE" szef rządu napisał, że "za nami najtrudniejszy rok w historii III RP". "Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z pandemii koronawirusa, a Rosja rozpętała wojnę w Ukrainie. W ślad za nią przyszedł kryzys gospodarczy, który pociągnął za sobą kryzys energetyczny i inflacyjny. Cały świat mierzy się z wyzwaniami, jakich nie było od czasu zimnej wojny" - przypomniał.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że "przed nami ogrom pracy i wyzwań". "Potrzeba wielu miesięcy, żeby naprawić szkody, jakie wyrządził kryzys. Przyszłość nadal jest niepewna, ale nie będziemy jej wyczekiwać biernie. Tylko odwaga działania daje nadzieję na pozytywny odbiór spraw" - ocenił.

Po pierwsze: zakończenie wojny, po drugie: miliardy dla Polski

Po pierwsze, wskazał premier, "dalej musimy naciskać na jak najszybsze zakończenie wojny". "Na dobry pokój. Wsparcie Ukrainy to nie tylko nasz moralny obowiązek - to polska racja stanu. Im szybciej Rosja zostanie pokonana, tym szybciej uporamy się z inflacją i kryzysem gospodarczym" - napisał.

Po drugie - dodał - "musimy porozumieć się z UE w sprawie miliardów euro dla Polski". "UE bywa zbyt rozpolitykowana, ale nie czas na spory o detale. Dziś liczy się tylko bezpieczeństwo Polski i polskich rodzin. A Polska będzie bezpieczniejsza dzięki współpracy z najważniejszymi sojusznikami" - zaznaczył Morawiecki.

"PiS daje gwarancję spokoju"

Po trzecie, stwierdził, że "w nadchodzących wyborach musimy wybrać, jaka będzie Polska przez następne lata". Zaznaczył, że "właśnie wybór Prawa i Sprawiedliwości daje gwarancję spokoju i stabilności".

"Życzę Państwu, żeby nowy, 2023 r. był bezpieczny i pozwolił na realizację wszystkich naszych marzeń i ambicji" - podsumował szef rządu.

Posłuchaj
00:58 spec-kpo-banach--12127391_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki spotka się z politykami Solidarnej Polski - tematem rozmowy będzie Krajowy Plan Odbudowy - relacja Witolda Banacha (IAR)

Czytaj także:

PAP, IAR/ mbl/ kor

Zobacz także

Zobacz także