more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: przewodniczący PO Donald Tusk to synonim fake newsa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2023 17:35
Kolejny raz udostępnia w sieci niesprawdzone informacje i mówi o rachunku z gdańskiej pizzerii za gaz na kwotę 72 tys. zł. PGNiG reaguje, okazuje się, że to rachunek za okres 2 lat - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.
Premier: Donald Tusk to synonim fake news
Premier: Donald Tusk to synonim fake newsFoto: Facebook/Mateusz Morawiecki

Szef rządu we wpisie na Facebooku odniósł się do zamieszczonego w środę przez Donalda Tuska na Twitterze nagrania, w którym były premier mówi o "faktach, które doprowadzają Polaków do szału".

"Czytamy dzisiaj, że padają kolejne polskie firmy. Popularna gdańska pizzeria New Port znika ze względu na ceny gazu, które ją dobiły. Mieli dopłacić 72 tysiące złotych, ale wtedy jedna porcja frytek u nich musiałaby kosztować 30 złotych, a jedna pizza co najmniej 40 złotych. Jesteście wściekli? Więc zamieńmy tę naszą złość na siłę i zmieciemy tę władzę razem z jej bandyckimi cenami" - powiedział szef PO.

"Prosimy nie rozsiewać dezinformacji"

"Od rana anonimowe konta rozsiewają fejki nt. gdańskiej pizzerii, która otrzymała rachunek za gaz w wys. 72 tys. zł rzekomo za 1 miesiąc. Teraz temat eksponuje Donald Tusk. A teraz fakty: rachunek, jaki otrzymała pizzeria, został wystawiony za okres… 2 lat (od 19.01.2021)" - czytamy we wpisie PGNiG.

W kolejnym wpisie dodano "prosimy nie rozsiewać dezinformacji".

Czytaj także:

dn/PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także