more_horiz
Wiadomości

347 milionów euro na polską edukację. Czarnek: to pieniądze na rozwój szkolnictwa zawodowego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 12:36
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 polska edukacja otrzyma 347 milionów euro. W poniedziałek 9 stycznia podpisano porozumienia z instytucjami realizującymi projekty w ramach tego programu.
347 milionów euro trafi na edukację Polsce. Czarnek: to pieniądze na rozwój szkolnictwa zawodowego
347 milionów euro trafi na edukację Polsce. Czarnek: to pieniądze na rozwój szkolnictwa zawodowegoFoto: FB/Przemysław Czarnek

Podczas konferencji prasowej poświęconej wykorzystaniu środków unijnych minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda mówi, że w nowej perspektywie budżetowej Polska dostanie kilkanaście miliardów euro. Kwota ta będzie uzupełniona środkami z budżetu państwa. Minister Przemysław Czarnek zapewnił, że pieniądze zostaną w większości przeznaczone na rozwój szkolnictwa zawodowego, między innymi na placówki, które będą podnosiły kwalifikacje i prowadziły szkolenia dla nauczycieli.

- Mamy środki na rozwój doradztwa zawodowego, mamy środki na rozwój zintegrowanego systemu kwalifikacji i mamy środki na wsparcie organizacji konkursów i zawodów dla uczniów szkół zawodowych w ramach Euro Skills i World Skills - mówił minister Czarnek.

Posłuchaj
00:28 12137107_1.mp3 Minister Przemysław Czarnek o środkach z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (IAR)

Doposażenie i materiały edukacyjne

Część środków europejskich będzie również przeznaczona na materiały edukacyjne dla szkół zawodowych, a także na doposażenie i szkolenie kadr w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowane będzie wsparcie na rzecz zwiększenia dostępności rynku pracy dla osób ze szczególnymi potrzebami, zapewnienia opieki nad dziećmi, podnoszenia jakości edukacji i rozwoju kompetencji, a także integracji społecznej, rozwoju usług społecznych i ekonomii społecznej oraz ochrony zdrowia.

Czytaj też:

IAR/mn/kor

Zobacz także

Zobacz także