more_horiz
Wiadomości

Posiedzenie klubu PiS w Sejmie. Pojawił się na nim premier

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 21:52
We wtorek wieczorem odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił o tematach bieżących. Omawiano również dotychczasowe działania sztabu roboczego PiS.
We wtorek wieczorem w Sejmie odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem premiera
We wtorek wieczorem w Sejmie odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem premieraFoto: PAP/Radek Pietruszka

We wtorek wieczorem w Sejmie zebrał się klub PiS. Jego przewodniczący Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że było to "rutynowe posiedzenie przed jutrzejszym posiedzeniem Sejmu".

Wystąpienie premiera

Jak przekazał Ryszard Terlecki, podczas klubu wystąpił m.in. premier Mateusz Morawiecki ws. tematów bieżących; szef sztabu roboczego PiS Tomasz Poręba przedstawił dotychczasowe działania, a także prezentowany był program partii dotyczący ochrony zabytków.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przyznał, że na spotkaniu zostały poruszone tematy bieżące z przebiegiem dwudniowego posiedzenia Sejmu, które rozpoczyna się w środę.

Szef klubu PiS przyznał, że przed posiedzeniem Sejmu odbyły się rozmowy z Solidarną Polską. - Dla nas kluczowa jest sprawa budżetu, przyjdą poprawki z Senatu, więc Solidarna będzie tu - mam nadzieję - głosować z nami solidarnie - powiedział.

Ryszard Terlecki był także pytany, czy na posiedzeniu Sejmu procedowany będzie projekt zmiany zapisów tzw. ustawy odległościowej, która w 2016 r. wprowadziła minimalną odległość budowy turbin wiatrowych od m.in. budynków. - Zobaczymy, jak sobie komisja poradzi - powiedział, mając na myśli wspólne posiedzenie komisji energii i samorządu terytorialnego, które rozpoczęło się we wtorek wieczorem. - Jest dużo projektów, dużo różnych kontrowersji. Zobaczymy, jak to się uda - dodał szef klubu PiS.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także