more_horiz
Wiadomości

Tusk znów szokuje. Lider PO chce "naprawienia krzywd" wyrządzonych byłym esbekom

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 08:00
Podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec Donald Tusk został zapytany przez mężczyznę, który przedstawił się jako reprezentant mundurowych emerytów, o to, czy ma plan na złagodzenie ustawy, obniżającej uposażenia byłym funkcjonariuszom aparatu represji.
Tusk znów szokuje. Lider PO chce naprawienia krzywd przy emeryturach dla byłych esbeków
Tusk znów szokuje. Lider PO chce "naprawienia krzywd" przy emeryturach dla byłych esbekówFoto: Shutterstock/Maciej Schulz

Pan Jan (tak się przedstawił mężczyzna) zapytał Donalda Tuska, czy "naprawi ustawę wprowadzoną przez PiS", która wyrównała uposażenia i emerytury byłych funkcjonariuszy represji i ich ofiary, gdyż według niego to nie jest sprawiedliwość społeczna.

Donald Tusk odpowiedział, że pomysł wyrównania emerytur między katami a ofiarami jest dobry, ale zaznaczył, że nie podoba mu się "pisowski model".

– Miałem przekonanie, że jest rażącą niesprawiedliwością, że istnieje bardzo dużo ludzi, które są ofiarami poprzedniego systemu i mają wyraźnie mniej. To było historycznie niesprawiedliwie. Ale nie podoba mi się też pisowski model, który jest ewidentnie odwetem. Jest kompletnie nieracjonalny – oznajmił Tusk.

Przewodniczący PO powiedział również, że Andrzej Rozenek i Tomasz Siemoniak pracują nad zmianą obowiązujących zasad. – Krzywdy na pewno zostaną naprawione – zapewnił Donald Tusk.

Czytaj także:

Zobacz: Maria Koc, senator PiS w Programie 1 Polskiego Radia

pp/TVP Info

Zobacz także

Zobacz także