more_horiz
Wiadomości

Wybuch w Katowicach. Müller: poszkodowanym udzielana jest niezbędna pomoc

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 16:45
- Poszkodowanym w wybuchu w kamienicy w Katowicach i ich najbliższym udzielana jest niezbędna pomoc - zapewnił rzecznik rządu Piotr Müller.
Wybuch w Katowicach. Poszkodowanym udzielana jest niezbędna pomoc
Wybuch w Katowicach. "Poszkodowanym udzielana jest niezbędna pomoc"Foto: PAP/Michał Meissner

Rzecznik rządu o wsparcie dla poszkodowanych w wyniku wybuchu w kamienicy w Katowicach był pytany na briefingu prasowym. W eksplozji, do której doszło w piątek rano w budynku plebanii przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach, zginęły dwie osoby. Cztery są w szpitalach.

- W takich trudnych sytuacjach uruchamiane są procedury, które prowadzą wojewodowie - zaznaczył Müller. Jak przypomniał, na miejscu tragedii jest wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Rzecznik rządu zapewnił, że poszkodowanym i ich najbliższym udzielana jest niezbędna pomoc, w tym lokalowa i psychologiczna.

Wybuch w Katowicach. Müller: miejsce tragedii jest badane

- Co do kwestii pozostałych decyzji, to gdy dzisiaj się ten dzień zakończy, pewnie jutro będzie można mówić o dalszych czynnościach. W tej chwili jeszcze miejsce tragedii jest badane, tak, aby się upewnić, że nie ma tam nikogo innego - powiedział Müller.

Ciała dwóch ofiar wybuchu odnaleziono po kilku godzinach poszukiwań. Wojewoda śląski przekazał, że pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale strażacy nadal prowadzą działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Do tragedii doszło ok. godz. 8.30. Z obecnych ustaleń wynika, że w chwili eksplozji w budynku mogło być dziewięć osób. Siedmioro z nich, wśród nich dwie dziewczynki w wieku 3 i 5 lat, wyszło z gruzów o własnych siłach lub przy pomocy ratowników. Strażacy wydostali też z gruzów małego psa - jest w dobrym stanie.

Czytaj także:

Zobacz: konferencja prasowa rzecznika rządu Piotra Müllera

PAP/IAR/pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także