more_horiz
Wiadomości

"WOŚP nie zwracała się o patronat ani partnerstwo". Dorota Kania odpowiada na zarzuty Onetu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 18:31
W niedzielę 29 stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Portal Onet.pl opublikował tekst, w którym atakuje Polska Press, że ta celowo pomija to wydarzenie. Na zarzuty odpowiedziała redaktor naczelna Polska Press Dorota Kania.
Dorota Kania odpowiada na zarzuty dot. WOŚP
Dorota Kania odpowiada na zarzuty dot. WOŚPFoto: PAP/Rafał Guz

Onet poinformował, że Polska Press "zakazała swoim dziennikarzom pisania o WOŚP". Informacje te szybko zdementowali internauci, którzy zaczęli publikować linki do tekstów, w których mowa jest o WOŚP.

Partnerstwo w WOŚP

Na zarzuty odpowiedziała Dorota Kania. Redaktor naczelna Polska Press napisała na Twitterze, że nikt z WOŚP nie kontaktował się z nią ws. patronatu medialnego imprezy.

"W związku z kierowanymi do mnie pytaniami informuję, że WOŚP nie zwracała się do Polski Press o patronat ani partnerstwo w tej imprezie. Podobny wniosek nie wpłynął też z prywatnej spółki Złoty Melon, której Jerzy Owsiak jest współwłaścicielem i która jest powiązana z WOŚP. Dlatego też podchodzimy do WOŚP wyłącznie informacyjnie, podobnie jak do innych tego typu inicjatyw" - napisała.

dz/tvp.info, Twitter

Zobacz także

Zobacz także