more_horiz
Wiadomości

"To próba budowania tworu, który nie istnieje". Lubnauer o wynikach najnowszego sondażu dot. Tak! Dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 13:33
Posłanka KO Katarzyna Lubnauer, komentując wyniki badania, z którego wynika, że ruch samorządowców Tak! Dla Polski może liczyć na ponad 10 proc. poparcia, powiedziała, że "co pewien czas pojawiają się sondaże, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". - To próba budowania tworu, który nie istnieje. Większość członków należy do partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej - oznajmiła.
To próba budowania tworu, który nie istnieje. Lubnauer o ruchu Tak Dla Polski.
To próba budowania tworu, który nie istnieje. Lubnauer o ruchu Tak! Dla Polski. Foto: Shutterstock.com/Fotokon

"Rzeczpospolita" opublikowała we wtorek wyniki sondażu firmy SW Research, przeprowadzonego dla ruchu samorządowców (w dużej mierze związanych z Koalicją Obywatelską) Tak! Dla Polski. Jak wynika z badania, "PiS może liczyć na 22 proc., Koalicja Obywatelska na 17,4 proc., a ruch samorządowy Tak! Dla Polski na 10,7 proc.".

Kolejne miejsca zajęły: Polska 2050 Szymona Hołowni (9,1 proc.), Konfederacja (9 proc.) i Lewica (7,1 proc.). PSL z wynikiem 2,6 proc. uplasował się poniżej progu wyborczego. Wysoka jest jednak liczba niezdecydowanych w tym wariancie badania - 19,2 proc.

"Próba budowania tworu, który nie istnieje"

O skomentowanie wyników sondażu pokusiła się poseł KO. Jak wskazała była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, "ja się uśmiecham, dlatego że Tak! Dla Polski to są w większości samorządowcy, którzy są członkami którejś z partii KO". - Ten sondaż to taka próba budowania tworu, który nie istnieje. Wiadomo, że Tak! Dla Polski w dużym stopniu współpracuje z Koalicją Obywatelską - podkreśliła.

Odniosła się także do Rafała Trzaskowskiego, który jest wiceprzewodniczącym PO oraz główną twarzą ruchu. Jak zaznaczyła, "co pewien czas pojawiają się sondaże, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". - To taka próba kreowania rzeczywistości - dodała. Na pytanie "czy za pomocą takich sondaży Trzaskowski buduje swoją pozycję w PO", odpowiedziała, że prezydent Warszawy "dość dobrze współpracuje z Donaldem Tuskiem".

Tak! Dla Polski

Ruch Samorządowy "Tak! Dla Polski" zrzesza polskich samorządowców ze wszystkich województw. Pod jednym szyldem połączyli się liderzy siedmiu największych organizacji samorządowych: Tak! Samorządy dla Polski, Ruch Wspólna Polska, Dolny Śląsk Wspólna Sprawa, Wielkopolska - Kierunek Europa, Łączy nas samorząd, Tak dla Opolskiego, Ruch Obrony Polskiej Samorządności.

Założyciele Ruchu Samorządowego reprezentują regionalne organizacje zrzeszające m.in. pięciu marszałków województw, 51 prezydentów, 60 burmistrzów i 51 wójtów. We władzach ruchu zasiadają m.in.: Jacek Karnowski, Jacek Sutryk, Jacek Jaśkowiak, Rafał Trzaskowski, Aleksandra Dulkiewicz czy Hanna Zdanowska.


Źródło: TVP info, WP.pl

jb 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także