more_horiz
Wiadomości

Były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL zatrzymany przez CBA? Stanisław Żaryn potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 16:05
Pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn potwierdził, że wśród czterech osób zatrzymanych w środę przez CBA był wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Rafał Baniak.
Rafał Baniak zgodził się na podawanie nazwiska i publikację wizerunku
Rafał Baniak zgodził się na podawanie nazwiska i publikację wizerunkuFoto: PAP/Paweł Supernak

Stanisław Żaryn poinformował, że sprawa ma związek z korupcją, a o dalszych czynnościach podjętych w sprawie będzie informowała prokuratura.

Oprócz prezesa Pracodawców RP wśród zatrzymanych są trzej przedsiębiorcy. Rafał Baniak zgodził się na podawanie pełnego nazwiska i publikację wizerunku. W latach 2002-2003 był doradcą ministra pracy i polityki społecznej. W okresie 2003-2004 był radcą wiceprezesa Rady Ministrów oraz pełnił obowiązki dyrektora sekretariatu wiceprezesa Rady Ministrów Jerzego Hausnera.

Wiceminister PO-PSL

Od 14 maja 2004 do 17 listopada 2005 roku zajmował stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie polityki społecznej. Pełnił m.in. funkcję współprzewodniczącego Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Był także członkiem Komitetu Europejskiego Rady Ministrów.


Posłuchaj
00:16 12179545_1.mp3 Żaryn potwierdził zatrzymanie przez CBA byłego wiceministra skarbu (IAR)

W 2006 roku został dyrektorem departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy w Polskiej Konfederacji Pracodawców Polskich Lewiatan, a następnie doradcą prezydenta i zastępcą dyrektora generalnego w Konfederacji Pracodawców Polskich, pełniąc m. in. obowiązki sekretarza Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych.

W latach 2007-2011 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. W tym okresie reprezentował rząd m.in. w Komisji Trójstronnej do spraw Społeczno-Gospodarczych oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Od 2011 do 2015 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2022 roku jest prezesem zarządu organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj także:

IAR,pkur

Zobacz także

Zobacz także