more_horiz
Wiadomości

Lokalna prasa ostrzega kierowców. Śnieg paraliżuje ruch w wielu regionach Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 00:22
Dzienniki regionalne Grupy Polska Press informują o utrudnieniach w ruchu w wielu regionach Polski. Powodują je intensywne opady śniegu. Gazety apelują o szczególną ostrożność, gdyż na drogach jest ślisko i niebezpiecznie - dochodzi do wypadków i kolizji. Dzienniki przekazują apel policji o zachowywanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz szczególną uważność na wszystkich przejściach dla pieszych.
Dzienniki Grupy Polska Press: intensywne opady śniegu paraliżują ruch w wielu regionach Polski
Dzienniki Grupy Polska Press: intensywne opady śniegu paraliżują ruch w wielu regionach PolskiFoto: PAP/Kalbar

"Dziennik Bałtycki" pisze, że śnieg sparaliżował Trójmiasto. W Gdyni kierowcy stoją w korkach. Najtrudniejsza sytuacja jest na Obwodnicy Trójmiasta oraz na trasie S6 w kierunku Gdyni i Szczecina. Tam doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, które zablokowały oba pasy w stronę Gdyni. Dziennik pisze, że na ulice województwa wyjechało łącznie 114 pługów i odśnieżarek. Śnieżyca sparaliżowała także lotnisko w Gdańsku. Loty są opóźnione lub odwołane Intensywnie pada również na Kaszubach.

O licznych zmianach wprowadzanych przez wrocławskie MPK informowała w ciągu dnia "Gazeta Wrocławska". Ich powodem były między innymi samochody ciężarowe blokujące przejazdy i awarie autobusów.

Problemy komunikacji miejskiej

Autobusy MZK nie radzą sobie przy tej pogodzie także w Opolu - są opóźnienia i zmiany tras - zaznacza "Nowa Trybuna Opolska". Gazeta pisze, że na opolskich drogach zalega śnieg i błoto, jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Na drodze krajowej nr 45 pod Krapkowicami przewróciła się ciężarówka.
Ślisko jest także w Śląskiem. "Dziennik Zachodni" pisze, że policja odnotowała do 16:30 łącznie 244 wypadki, kolizje i stłuczki. "W wielu miejscach samochody jadą bardzo powoli. Droga hamowania jest znacznie wydłużona, a pojazdy »tańczą« na śniegu" - informuje dziennik.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przekazuje, że złe warunki są wszędzie. Dotyczy to zarówno małych uliczek, jak i tras oraz autostrad, takich jak A4 czy DK86. Kierowcy ciężarówek mają problemy z wjechaniem na wzniesienie. Policja zaleca im wybieranie tras, które omijają drogi z wysokimi podjazdami. Policja radzi też, by - jeśli to możliwe - pozostać w domu. "Dziennik Zachodni" pisze, że według ostrzeżeń synoptyków szczególnie trudne warunki mogą być w południowej części województwa śląskiego.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Natomiast rzeszowski dziennik "Nowiny" przypomina, że pierwszy stopień zagrożenia oblodzeniem wprowadzony został dla 16 powiatów Podkarpacia oraz trzech miast. W regionie obowiązuje też ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu.

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także