more_horiz
Wiadomości

Łódzki adwokat Paweł K. mówił o "trumnach na kółkach". W środę nie stawił się w sądzie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 14:29
Paweł K. oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, nie stawił się w środę w sądzie na rozpoczęciu procesu w swojej sprawie. Łódzki adwokat nieobecność usprawiedliwił śmiercią osoby najbliższej. Sąd kolejny termin wyznaczył na 27 lutego.
Łódzki adwokat Paweł K. nie stawił się w sądzie. Mówił o trumnach na kółkach
Łódzki adwokat Paweł K. nie stawił się w sądzie. Mówił o "trumnach na kółkach"Foto: Polska Policja

Chodzi o sprawę adwokata Pawła K. z Łodzi, który 26 września 2021 roku na lokalnej drodze na trasie Barczewo - Jeziorany spowodował wypadek drogowy. Wracający z wesela influencerki mecenas kierował mercedesem, w pojeździe była też jego rodzina. W pewnym momencie trasy adwokat przekroczył podwójną linię ciągłą, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwka audi 80. Dwie jadące tym samochodem kobiety zginęły. W ocenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Paweł K. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Trumna na kółkach

Po wypadku adwokat powiedział, że ofiary jechały "trumną na kołach".

W środę Paweł K. nie stawił się w sądzie. Kilka godzin przed rozprawą wysłał do sądu pismo, w którym poinformował o śmierci najbliższej mu osoby. Zgon tej osoby miał nastąpić we wtorek. Z tego powodu adwokat Pawła K. mecenas Kazimierz Pawelec wniósł o odroczenie terminu rozprawy. Prokurator i pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych nie sprzeciwili się temu wnioskowi.

Kolejny termin sąd wyznaczył na 27 lutego.

Czytaj też:

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także