more_horiz
Wiadomości

Polskie wsparcie dla Ukrainy. Zdecydowana większość badanych dobrze ocenia politykę rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 07:45
80,4 proc. badanych dobrze ocenia politykę rządu na arenie międzynarodowej ws. wsparcia Ukrainy - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 11 proc. respondentów jest przeciwnego zdania.
Polska przekazała Ukrainie m.in. armatohaubice Krab
Polska przekazała Ukrainie m.in. armatohaubice KrabFoto: MON/RP

W badaniu zapytano ankietowanych, jak oceniają "politykę i działania rządu PiS na arenie międzynarodowej ws. wsparcia dla Ukrainy i pomocy jej w osiągnięciu wygranej w wojnie z Rosją".

80,4 proc. ankietowanych ma w tej sprawie dobre zdanie. Z tego 32,5 proc. ocenia postawę gabinetu Mateusza Morawieckiego "zdecydowanie dobrze", a niemal połowa wszystkich badanych, 47,9 proc., "raczej dobrze".

Odmiennego zdania jest 11,1 proc. ankietowanych. 9,2 proc. uważa, że PiS zachowuje się w tej sprawie "raczej źle", a jedynie 1,9 proc. stwierdziło, że te działania należy ocenić "zdecydowanie źle".

"Rzadko zdarzają się tak jednoznaczne wyniki sondażu"

8,5 proc. ankietowanych osób nie potrafiło wyrazić swojego zdania.

"Tak jednoznaczne wyniki sondażu zdarzają się niezwykle rzadko, co pokazuje też, jakim poparciem cieszy się budowanie koalicji przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy. A polski rząd odegrał w tym niewątpliwie jedną z najważniejszych ról. Również dlatego w najbliższy wtorek przylatuje do Warszawy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden" - zaznaczył portal.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-5 lutego metodą CAWI&CATI 50/50.

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Andrzej Dera: wystąpienie Joe Bidena w Polsce będzie miało światowy wymiar i fundamentalne znaczenie

ms/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także