more_horiz
Wiadomości

Niszczył i okradał lokale na poznańskiej starówce. Usłyszał 14 zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2023 13:30
Policjanci zatrzymali wandala, który jednej nocy uszkodził kilka lokali w rejonie poznańskiej starówki. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwa jakie miał na swoim koncie. Sprawca usłyszał łącznie 14 zarzutów przeciwko mieniu i został tymczasowo aresztowany - poinformowała Komenda Miejska Policji w Poznaniu.
Uszkodził i okradał lokale na Starym Mieście w Poznaniu. Został zatrzymany przez policję, usłyszał 14 zarzutów.
Uszkodził i okradał lokale na Starym Mieście w Poznaniu. Został zatrzymany przez policję, usłyszał 14 zarzutów.Foto: KMP w Poznaniu/zdjęcie z monitoringu

W wydanym przez nią komunikacie czytamy, że w nocy z 8 na 9 lutego policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenia o zniszczonych - w wyniku aktów wandalizmu - lokalach, których, jak się okazało, było "znacznie więcej niż początkowo przypuszczano".

Jak czytamy, "łącznie policjanci przeprowadzili oględziny w 6 punktach gastronomicznych oraz usługowych w rejonie ulic Szkolnej, Stary Rynek, Żydowskiej, Wronieckiej, Klasztornej". Dodano, że "wandal spowodował tam poważne szkody materialne, a w trzech przypadkach włamał się do środka, skąd dokonał kradzieży. Jego łupem była głównie gotówka".

Zatrzymanie mężczyzny, do którego doszło 16 lutego na terenie jednej z galerii handlowych w Poznaniu, było możliwe dzięki nagraniom z kamer monitoringu.

Podejrzany o inne przestępstwa

"Po przeanalizowaniu spraw o podobnym charakterze okazało się, że to nie jedyne przestępstwa jakie wandal miał na swoim koncie. 20-latek podejrzany jest również o inne kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz uszkodzenia mienia, w tym samym rejonie" - poinformowano.

Zatrzymany, wskazano w komunikacie, usłyszał 14 zarzutów za uszkodzenia mienia, kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz usiłowania tych przestępstw. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, żeby mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędził w areszcie tymczasowym.

Czytaj także:

KMP w Poznaniu/łl

Zobacz także

Zobacz także