more_horiz
Wiadomości

Ekskluzywny box z muzyką Komedy. Premiera niezwykłego wydawnictwa Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 06:15
W piątek premiera wyjątkowego boxu "Krzysztof Komeda Trzciński w Polskim Radiu". Wszystkie osiem płyt z nagraniami wybitnego pianisty i kompozytora, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, teraz można nabyć razem.
Kolekcja ośmiu płyt z nagraniami wybitnego pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydanych oddzielnie w latach 2014-2019.
Kolekcja ośmiu płyt z nagraniami wybitnego pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydanych oddzielnie w latach 2014-2019. Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Polskie Radio wydaje ekskluzywny box nagrań Krzysztofa Komedy Trzcińskiego

- Krzysztof Komeda Trzciński był bardzo mocno obecny w Polskim Radiu, nagrań miał całą masę i sukcesywnie przez lata były wydawane płyty z naszego dorobku. Zaczęliśmy w 2014 roku i teraz korzystając z tego, że robimy wznowienia tych płyt, które ciągle cieszą się dużą popularnością, postanowiliśmy zrobić tak zwany ekskluzywny box - powiedziała dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Bogna Kowalska.

Wydawnictwo zawiera dużą część nagrań, jakich Krzysztof Komeda dokonał w studiach Polskiego Radia w latach 1952-1967, bądź które zostały zarejestrowane przez Polskie Radio w czasie festiwali Jazz Jamboree. Na ostatniej płycie, symptomatycznie zatytułowanej "Suplement", znajduje się niezwykle ciekawa, prawie półgodzinna rozmowa, którą Magdalena Konopka przeprowadziła z artystą w roku 1967.

Posłuchaj
00:29 Kowalska IAR.mp3 Wszystkie osiem płyt z nagraniami wybitnego pianisty i kompozytora, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, teraz można nabyć razem - mówi dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Bogna Kowalska (IAR)

Komeda na zawsze zapisał się w historii polskiego jazzu

Krzysztof Komeda Trzciński był jedną z najważniejszych postaci początków ery jazzu w Polsce. Jego obecność na jazzowej scenie w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia wywarła trwały ślad na stylu, który później nazwano polską szkołą jazzu. W ciągu raptem piętnastu lat swojej muzycznej aktywności (zmarł tragicznie w kwietniu 1969 roku) Komeda skomponował też muzykę do ponad pięćdziesięciu filmów polskich i zagranicznych.

Komplet ośmiu płyt z przedemigracyjną muzyką Komedy opakowany elegancką obwolutą i w wyjątkowo atrakcyjnej można kupić w internetowym sklepie Polskiego Radia.

Posłuchaj
00:32 Kowalska IAR (2).mp3 Box zawiera dużą część nagrań, jakich Krzysztof Komeda dokonał w studiach Polskiego Radia, w latach 1952-1967, bądź które zostały zarejestrowane przez Polskie Radio w czasie festiwali Jazz Jamboree. Mówi Bogna Kowalska (IAR)

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także