more_horiz
Wiadomości

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Co nas czeka w pogodzie? Prognozy IMGW

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 04:00
We wtorek przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wiosenna ma być także pogoda. Na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie, a termometry wskażą maksymalnie 12 st. C. Lokalnie mogą jednak wystąpić przelotne opady deszczu.
Pogoda. Prognoza IMGW na pierwszy dzień wiosny
Pogoda. Prognoza IMGW na pierwszy dzień wiosnyFoto: Shutterstock/Pawel Kazmierczak

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski poinformował, że we wtorek temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju przekroczy 10 st. C., choć miejscami może także przelotnie popadać.

- Temperatura maksymalna wyniesie od 7-8 st. C. w Polsce północnej i północno-wschodniej, przez 10-11 st. C. w centrum, do 12 st. C. na południowym zachodzie. Przelotne opady deszczu pojawią się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim, ale nie będą one intensywne - mówił Grzegorz Walijewski.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

»Sprawdź prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskieRadio24.pl«

Pogoda na następne dni

Z każdym dniem ma być coraz cieplej. W drugiej połowie tygodnia na południowym zachodzie temperatura może wzrosnąć nawet do 18 st. C.

Grzegorz Walijewski zaznaczył jednak, że jeszcze nie należy pozbywać się zimowej odzieży. - Według wstępnych prognoz w przyszłym tygodniu do Polski dotrze chłodne powietrze i to na tyle chłodne, że wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie zdecydowanie niższa, rzadko gdzieś przekroczy 10 st. C., a w nocy pojawią się wartości ujemne - wskazał rzecznik IMGW.

W wielu regionach, zwłaszcza na południu Polski, rośliny rozpoczęły już wegetację. Meteorolodzy radzą, aby na czas przymrozków zakryć je specjalną folią albo tekturą.

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

jp/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także