more_horiz
Wiadomości

Ukraiński policjant zatrzymany za pomoc rosyjskim okupantom. Stracił stopę na zostawionej przez nich minie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 09:45
Ukraiński policjant z Izjum odpowie za przyłączenie się do "milicji ludowej" pod auspicjami rosyjskich okupantów. Po wyzwoleniu miasta funkcjonariusz ukrywał się, ale wpadł na minę pozostawioną przez swoich mocodawców i stracił stopę.
Saperzy Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy rozminowują i oczyszczają z pozostałości amunicji wsie obwodu charkowskiego, które były okupowane przez Rosjan. Obwód charkowski, Ukraina, 21.03.2023.
Saperzy Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy rozminowują i oczyszczają z pozostałości amunicji wsie obwodu charkowskiego, które były okupowane przez Rosjan. Obwód charkowski, Ukraina, 21.03.2023. Foto: PAP/Viacheslav Ratynskyi

Funkcjonariusze ukraińskiego Państwowego Biura Śledczego (DBR) zakończyli śledztwo w sprawie była policjanta z Izjum w obwodzie charkowskim, którego oskarżono o zdradę stanu. Po zajęciu miasta przez najeźdźców mężczyzna zatrudnił się w tzw. milicji ludowej.

Zatrzymany wspólacował z okupantami 

Pracując na rzecz Rosjan,"aktywnie pomagał im umacniać władzę w tymczasowo okupowanym regionie. Pomagał najeźdźcom patrolować miasto, wskazywał "patriotycznych" Ukraińców i aktywnie rekrutował swoich byłych kolegów, aby przeszli na stronę wroga" – poinformowało DBR.

Po wyzwoleniu miasta zdrajca nie uciekł wraz z Rosjanami, ale zaczął się ukrywać. Los okazał się dla niego przewrotny. W październiku 2022 r. wszedł na rosyjską minę przeciwpiechotną. Trafił do szpitala, gdzie amputowano mu stopę.

Zdrajca został zatrzymany dzięki temu, że pod swoim nazwiskiem przechodził leczenie. Teraz jest w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zobacz także:

tvp.info/ka

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także