more_horiz
Wiadomości

Książę William z wizytą w Polsce. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 18:54
W czwartek o godz. 11 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z następcą brytyjskiego tronu, księciem Walii. O spotkaniu poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Książę William
Książę William Foto: PAP / Darek Delmanowicz

Książę William jest na Podkarpaciu. Pierwszym punktem jego wizyty w Polsce było spotkanie z żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Następca brytyjskiego tronu spotkał się także z żołnierzami kontyngentu międzynarodowego, w którym służą m.in. przedstawiciele brytyjskiej armii.

Przyszły monarcha rozmawiał z ministrem obrony narodowej, wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem oraz wojewodą podkarpackim Ewą Leniart. Książę Walii pytał o sytuację w regionie po 24 lutego 2022 roku, a także o to, w jaki sposób organizowana była pomoc dla ukraińskich uchodźców.

Ewa Leniart przedstawiła rządową strategię opartą na funkcjonowaniu punktów recepcyjnych. Zwróciła też uwagę, że zorganizowanie pomocy było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu służb, samorządów, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Podkarpacia.

Książę William dopytywał także o sposób relokacji obywateli Ukrainy. Wojewoda przypomniała o wsparciu ze strony polskich kolei, Państwowej Straży Pożarnej oraz regionalnego samorządu.

Czytaj także:

"W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyło się spotkanie wicepremiera Błaszczaka oraz Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Wilhelma z żołnierzami Wojska Polskiego i Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii" - czytamy we wpisie MON na Twitterze opublikowanym w środę po południu.

bartos/IAR/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także