more_horiz
Wiadomości

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drodze: mżawka, opady śniegu i mgła

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 08:43
Mżawka, deszcz, opady śniegu i mgła - kierowcy muszą być szczególnie uważni dzisiejszego poranka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystosowała specjalny komunikat.
Uwaga kierowcy Trudne warunki na drodze. GDDKiA apeluje o ostrożność
Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drodze. GDDKiA apeluje o ostrożnośćFoto: shutterstock.com/Ralf Geithe; twitter.com/@IMGWmeteo

GDDKiA ostrzega kierowców przed mżawką lub deszczem, opadami śniegu i deszczu ze śniegiem oraz mgłą, które mogą utrudniać jazdę.

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Instytucja przekazała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 94 pojazdy do zimowego utrzymania.

Dyrekcja poinformowała, że mżawka lub deszcz występują w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, dolnośląskim i lubuskim.

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Natomiast mgła może utrudniać jazdę w woj. śląskim i lubelskim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Pogoda w poniedziałek. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami krupy śnieżnej. Na wschodzie i południowym wschodzie, okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów na wschodzie i południu od 10 mm do 25 mm. W regionach podgórskich i górskich - miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, wysoko w Karpatach od 10 cm do 20 cm.

Temperatura maksymalna od 3 do 7 st. C, chłodniej miejscami na północy i w rejonach górskich, tam 1, 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na południu do 70 km/h, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także:


Mapa opadów:

PAP/pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także