more_horiz
Wiadomości

Pogoda na weekend. Nie będzie padać, ale temperatury zaskoczą. Możliwe przymrozki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 06:10
Weekend ma być chłodniejszy, ale na ogół słoneczny i bez opadów. Temperatura maksymalna wzrośnie do 20 stopni.
Pogoda na weekend. Będzie pogodnie, ale dosyć chłodno
Pogoda na weekend. Będzie pogodnie, ale dosyć chłodnoFoto: Shutterstock/yanikap

Jak powiedziała Emilia Szewczak z biura prasowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś takie wartości pokażą termometry na Dolnym Śląsku i miejscami na zachodzie, natomiast najchłodniej będzie na Wybrzeżu i w obszarach podgórskich, tam około 15 st C. Najbliższej nocy przymrozki wystąpią na południu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy na ogół zmienny, a na pozostałym obszarze - północny i północno-wschodni.

Pogoda. Nocne przymrozki

W nocy z soboty na niedzielę nadal pogodnie, na ogół z zachmurzeniem małym. Tylko na północnym wschodzie może być nieco więcej chmur, ale nie spadnie z nich deszcz.

- Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 7 st. C. Jedynie na obszarach podgórskich nieco chłodniej, ok. 2 st. C. Na obszarach podgórskich Sudetów spodziewane są jeszcze przygruntowe przymrozki. Tam temperatura może spaść do minus 1-2 st. C. Nieco cieplej natomiast będzie nad samym morzem, w rejonie Półwyspu Helskiego. Tam ok. 10 st. C. - informuje synoptyk IMGW.

Z każdym kolejnym dniem powinno być cieplej. W przyszłym tygodniu temperatura w wielu miejscach przekroczy 25 st. C. W drugiej części tygodnia, głównie na południu kraju, mogą pojawić się opady deszczu - informuje IMGW.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

dz/IAR/PAP/IMGW

Zobacz także

Zobacz także