more_horiz
Wiadomości

Zjednoczona Prawica liderem, Konfederacja na podium. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 12:29
Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 38 proc. badanych, Koalicja Obywatelska - 31 proc., a Konfederacja - 11 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z 7-proc. poparciem i Polska 2050, na którą chce zagłosować 6 proc. badanych.
Najnowszy sondaż przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi
Najnowszy sondaż przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymiFoto: Sejm.gov/Twitter

W sondażu ankietowanym zadano pytanie, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę.

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 38 proc. ankietowanych. Na Koalicję Obywatelską zamierza oddać głos 31 proc. badanych, a na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja z wynikiem 11 proc.

Zgodnie z sondażem Lewica uzyskałaby 7 proc. głosów, a Polska 2050 Szymona Hołowni - 6 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłoby - według badania - PSL-Koalicja Polska - 4 proc., a także Kukiz'15 - 1 proc. wskazań. W badaniu nikt nie zadeklarował poparcia dla Porozumienia.

Deklarowana w badaniu frekwencja wyniosła 61 proc.

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 2 do 5 czerwca 2023 r., na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1049 osób.

Czytaj też:

 

dn/wPolityce.pl/PAP

Zobacz także

Zobacz także