more_horiz
Wiadomości

"Każdy Polak w USA jest ambasadorem Polski". Prezydent Duda w drodze do Nowego Jorku na Paradę Pułaskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 21:05
Prezydent Andrzej Duda weźmie w niedzielę udział w 86. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Kancelaria Prezydenta poinformowała w sobotę, że prezydent jest już w drodze do USA. 
Prezydent Andrzej Duda jest w drodze do Nowego Jorku
Prezydent Andrzej Duda jest w drodze do Nowego JorkuFoto: Krzysztof Sitkowski/ KPRP / prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda jest już w drodze do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 86. Paradzie Pułaskiego, organizowanej przez amerykańską Polonię.

"Każdy Polak w USA jest ambasadorem Polski"

Kancelaria Prezydenta opublikowała fragment przesłania, które prezydent skierował do uczestników.

"Jestem przekonany, że przedsięwzięcie to jak co roku posłuży popularyzacji i promocji polskiej kultury, tradycji, sztuki oraz ukazaniu znaczenia i potencjału Polonii amerykańskiej" - podkreślił Andrzej Duda. Dodał, że Polacy w USA pokazali swoją skuteczność, kiedy Polska starała się o członkostwo w NATO, a - również dzięki nim - obecnie w Polsce tak licznie stacjonują wojska amerykańskie.

"Jestem wdzięczny moim Rodakom, że myślą o swojej Ojczyźnie i jej bezpieczeństwie. Każdy z nich jest ambasadorem Polski tu, w Stanach Zjednoczonych. Podczas wielu rozmów z amerykańskimi partnerami słyszę o naszym kraju mnóstwo pozytywnych opinii, jakie wyrobili sobie właśnie na podstawie kontaktów z mieszkającymi tu Polakami" - zaznaczył prezydent.

Prezydent realizuje obietnicę złożoną Polonii 

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik wskazał, iż prezydent realizuje swoją obietnicę złożoną Polonii, że na pewno dotrze na Paradę Pułaskiego przed końcem swojej kadencji.
Parada jest organizowana od 1936 roku przez amerykańską Polonię, służy upamiętnieniu Kazimierza Pułaskiego, polskiego bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio. 

Zobacz na TVP info:Prezydent: Dziękuję 38,5 tys. żołnierzom WOT, obywatelom służącym ochotniczo ojczyźnie

Czytaj także:

Prezydent Duda w święto WOT: żołnierze są zawsze gotowi i zawsze blisko

"Było marzeniem i ideą Lecha Kaczyńskiego". Prezydent na otwarciu Muzeum Historii Polski

IAR/kg

Zobacz także

Zobacz także