more_horiz
Wiadomości

Noc niebezpieczna dla kierowców. IMGW zapowiada opady deszczu ze śniegiem i gołoledź

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 20:07
Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, powiedział, że "w nocy z poniedziałku na wtorek prawie w całym kraju spadnie deszcz". - Na Kujawach, Mazowszu i Lubelszczyźnie pojawią się opady marznące powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie należy się spodziewać także śniegu. Na zachodzie - mgły - dodał.
Synoptyk IMGW: w nocy deszcz i deszcz ze śniegiem, gołoledź oraz mgły.
Synoptyk IMGW: w nocy deszcz i deszcz ze śniegiem, gołoledź oraz mgły.Foto: Shutterstock/Lerix

W nocy z poniedziałku na wtorek będzie dużo chmur. Synoptycy prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem na północnym wschodzie, na pozostałym obszarze kraju opady deszczu. W pasie od Kujaw przez Mazowsze po Lubelszczyznę mogą występować opady marznące powodujące gołoledź.

Na zachodzie Polski przez całą noc możliwe są mgły ograniczające widzialność do ok. 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie na północnym wschodzie minus 2-4 stopnie Celsjusza. W centrum około zera. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, ok. 6-7 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków zmieniających się.

Pogoda we wtorek

We wtorek zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na krańcach północnych możliwe są większe przejaśnienia. Na północnym-wschodzie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu, które doprowadzą do powstania gołoledzi. Poza tym na południu oraz południowym zachodzie opady deszczu.

Termometry pokażą od minus 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 0 stopni w centrum kraju, do 9 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Nad morzem porywisty.

Czytaj także:

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także