more_horiz
Wiadomości

Artur Wróblewski: Stanom Zjednoczonym mogą zagrozić wyłącznie Chiny

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 20:52
- Chińczycy, Amerykanie i Rosjanie prowadzą badania trzech nowych rodzajów broni. Chodzi o broń hipersoniczną, antysatelitarną i laserową - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 3.01.19 Ekspert: jedynie Chiny mogą zagrozić politycznej pozycji USA
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Aquir/Shutterstock

Ekspert wskazał, że Chiny w tej rywalizacji postawiły na badania techniczne. - Część tych osiągnięć została wykradziona ze Stanów Zjednoczonych. To jest powodem wojny handlowej. Amerykanie domagają się, by Chińczycy zaprzestali kradzieży własności intelektualnej z USA. Kwestia deficytu handlowego nie jest tutaj dla Amerykanów najważniejsza - wyjaśnił Artur Wróblewski.

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że broń hipersoniczna, nad którą pracują Chiny jest niewykrywalna dla tradycyjnych systemów obrony przeciwrakietowej. - Mamy rywalizację na linii Waszyngton-Pekin. Chiny to jedyny rywal USA. Będziemy za to obserwować słabnięcie Rosji - zauważył ekspert.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Żakowski.

Polskie Radio 24/PAP/ras

---------------------

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sytuacja w Egipcie po ataku terrorystycznym na turystów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 20:47
40 osób zginęło w najnowszych akcjach antyterrorystycznych w Egipcie. Miał to być odwet za zamach na wietnamskich turystów niedaleko słynnych piramid w Gizie. W wieczornym ataku zginęły w sumie cztery osoby. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit i wybory do europarlamentu. Jaki będzie ich rezultat?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 20:15
W magazynie "Świat w Powiększeniu" rozmowa o najważniejszych wydarzeniach, jakie czekają Unię Europejską w 2019 roku. Co najbliższe miesiące przyniosą w wymiarach gospodarczym, politycznym i społecznym? Jacy politycy będą mieli największy wpływ na wydarzenia na naszym kontynencie i czy ponownie będą rozgrywały się one w atmosferze niepewności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

CDU z nową szefową. "To bardzo ważny rok dla niemieckiej polityki"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 20:30
Nową przewodniczącą rządzącej w Niemczech Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej została Annegret Kramp-Karrenbauer, która na tym stanowisku zastąpiła Angelę Merkel. W którą stronę będzie zmierzać niemiecka polityka? Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił niemiecki publicysta Thomas Dudek.
rozwiń zwiń