more_horiz
Wiadomości

Burza tropikalna w Tajlandii. Radosław Majdan: najgorzej było nocą

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 12:20
Radosław Majdan wraz z rodziną odpoczywa w Tajlandii na wyspie Phuket. W tamte rejony uderzyła burza tropikalna Pabuk. - Najgorsze warunki panowały w nocy, wiał porywisty wiatr, była prawdziwa ulewa i bardzo ciemne niebo - powiedział Radosław Majdan w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Burza tropikalna w Tajlandii
Burza tropikalna w TajlandiiFoto: PAP/EPA/STRINGER

- Na bieżąco śledziliśmy liczne informacje w mediach, które ostrzegały o nadchodzącej burzy. W związku z tymi komunikatami postanowiliśmy wraz z rodziną przenieść się do hotelu osadzonego na skale. Znajduje się on na wzgórzu i posiada nawet schron - powiedział Radosław Majdan.

W niektórych miejscach w Tajlandii wichura wyrwała drzewa i zerwała dachy. Doszło też do lokalnych podtopień. - Skutki burzy widać było na plaży. Od silnego wiatru wytworzyły się duże wydmy piaskowe, burzę widać było także po naruszonych drzewach i roślinności - przyznał. 

- Najgorsze warunki panowały w nocy. Wiał bardzo silny wiatr, była ulewa i bardzo pochmurne, ciemne niebo. Jednak najgroźniej było w zatoce, gdzie pozrywało dachy, brakowało prądu - przyznał Majdan.

Zdaniem byłego piłkarza, "Tajowie prezentowali wielki spokój, wręcz miało się wrażenie o ich nonszalancji wobec żywiołu". - Dwa dni temu się baliśmy, ludzie wyjeżdżali, wstrzymano loty, promy. Jednak służby zapewniły nas, że wszystkie procedury bezpieczeństwa są zachowane. Tajowie emanowali spokojem - stwierdził.

Pabuk była pierwszą od 30 lat burzą tropikalną, która uderzyła w tę część Tajlandii poza sezonem monsunowym.

dn/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajlandia: burza tropikalna Pabuk osłabła. Koniec zagrożenia?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 07:56
Burza tropikalna Pabuk, która w piątek uderzyła w popularny wśród turystów region Zatoki Tajlandzkiej, osłabła do depresji tropikalnej - poinformowały służby meteorologiczne Tajlandii.
rozwiń zwiń