X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koniec "sekretnych rozwodów". Nowe prawo w Arabii Saudyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 11:11
Sąd w Arabii Saudyjskiej będzie informować kobietę, jeśli mąż weźmie z nią rozwód. Do tej pory nie było takiego obowiązku. Nowe prawo ma wyeliminować przypadki tak zwanych "sekretnych rozwodów" - gdy mężczyzna rozwodził się z kobietą nie informując jej o tym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ra2studio

Dzięki przepisom, które dziś wchodzą w życie, kobiety mają mieć pewność co do swojego stanu cywilnego. Ma to znaczenie w przypadku ochrony praw - na przykład do alimentów. 

To kolejny krok w reformie ekonomicznej i społecznej następcy tronu Arabii Saudyjskiej księcia Salmana. W ubiegłym roku zniesiono zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety. Pozwolono im także na udział w meczach piłki nożnej na stadionach i pracę w zawodach do tej pory zarezerwowanych dla mężczyzn.

Saudyjki wciąż jednak bez pozwolenia lub obecności męskiego opiekuna - najczęściej męża, brata lub syna - nie mogą otrzymać paszportu, podróżować za granicę, wziąć ślubu, otworzyć konta w banku i zaplanować operacji w szpitalu.

Arabia Saudyjska ma jedno z najbardziej surowych wynikających z religii praw regulujących życie kobiet na Bliskim Wschodzie. Religią dominującą w kraju jest fundamentalistyczny ruch w ramach sunnickiego islamu - wahhabizm. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak