more_horiz
Wiadomości

Turyści wracający z Japonii zapłacą więcej. Tokio wprowadza podatek od wyjazdu z kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 17:02
Japonia wprowadziła podatek od wyjazdu z kraju. Wynosząca 1000 jenów czyli około 9 dolarów danina nałożona jest na turystów, którzy drogą morską lub lotniczą opuszczają Kraj Kwitnącej Wiśni. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay

Opłata automatycznie zostaje wliczona w cenę zakupionego biletu. 

Nowy podatek nie dotyczy jedynie osób objętych dyplomatycznym immunitetem, członków oficjalnych delegacji oraz dzieci do lat dwóch. Zwolnione z opłaty  zostają również osoby, które na japońskiej ziemi przebywają jedynie przejazdem i opuszczają ją w przeciągu najdalej 24 godzin od przybycia. 

Planowane przychody z podatku - około pół miliarda dolarów rocznie - zostaną zainwestowane przede wszystkim w rozbudowę infrastruktury turystycznej przed letnimi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2020 roku. 

W 2018 roku Japonię odwiedziła rekordowa liczba turystów - 30 milionów. Władze liczą, że w roku 2020 będzie ich 40 milionów. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ranking paszportów. Sprawdź z paszportem jakiego kraju najłatwiej podróżować po świecie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 09:28
Najwięcej krajów i miejsc docelowych na świecie akceptuje w ruchu bezwizowym lub wystawia wizy już po wjeździe na swe terytorium osobom legitymującym się paszportami wydawanymi przez Japonię - wynika z nowego rankingu Henley Passport Index.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia: mężczyzna wjechał w ludzi świętujących Nowy Rok. Są ranni

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 06:36
Kierujący samochodem 21-letni mężczyzna wjechał w Tokio w ludzi świętujących Nowy Rok. Co najmniej dziewięć osób zostało rannych. 
rozwiń zwiń