X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Kempa w PE: pomoc rozwojowa dla Afryki kluczowa w problemie migracji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 16:21
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa przekonywała w Brukseli, że w rozwiązaniu problemu migracji w Europie kluczowa jest pomoc rozwojowa dla Afryki. Okazją na poruszenie tego tematu była konferencja w Parlamencie Europejskim.
Audio
Minister - członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej Beata Kempa
Minister - członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej Beata KempaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Beata Kempa podkreślała, że przyjmowanie uchodźców czy migrantów nie jest dobrą odpowiedzią na kryzys migracyjny. - To leczenie choroby, ale nie przyczyn - skomentowała w rozmowie z polskimi dziennikarzami. - Jeżeli my skupimy się tylko na leczeniu skutków, a nie przyczyn migracji, czyli wejściu z bardzo odpowiedzialną pomocą rozwojową przede wszystkim, a także pomocą w demokracji, walce z przestępczością, przecież to jest źródło grup przemytniczych i terrorystycznych, to przyjdzie tej dużej, wspaniałej Europie zmierzyć się z jeszcze większym problemem - tłumaczyła minister.

W przeszłości zdarzały się krytyczne raporty o pomocy rozwojowej, którą Unia Europejska przekazuje na przykład państwom Afryki, mowa była o złym jej wykorzystywaniu oraz przypadkach korupcji. Beata Kempa zapewniała w Europarlamencie, że polskie organizacje pozarządowe, które realizują projekty, skrupulatnie je rozliczają i przekazują niezbędne informacje bardzo szybko.

- Mają rewelacyjne rozeznanie co do skali potrzeb. Mają też czasami rozeznanie co do stopnia bezpieczeństwa albo zjawisk bardzo patologicznych, takich jak chociażby kwestia korupcji, kwestia przemytników czy działalności organizacji przestępczych na terenie danego kraju i one są absolutną kopalnią wiedzy - podkreśliła minister.

Konferencja poświęcona problemom Afryki jest pierwszą tego typu w Parlamencie Europejskim. Zorganizowała ją grupa konserwatystów i reformatorów. Ma to być okazja do wymiany doświadczeń między Unią Europejską a krajami afrykańskimi w takich obszarach jak demokracja, bezpieczeństwo, gospodarka czy ochrona zdrowia.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Kempa: na pomoc humanitarną wydaliśmy 2,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 15:55
– Generalnie na całą pomoc humanitarną i rozwojową przeznaczamy w tym roku 2,5 mld złotych. Dzięki tej kwocie byliśmy w stanie zrealizować wszystkie wnioski, z którymi zgłaszały się organizacje pozarządowe – powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.
rozwiń zwiń