more_horiz
Wiadomości

18-letniej Saudyjce grozi śmierć. Otrzymała azyl w Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 06:41
- 18-letnia Saudyjka Rahaf Mohammed Alkunun zostanie przyjęta przez Kanadę jako uchodźca - poinformował premier Kanady, Justin Trudeau. - Kanada jednoznacznie będzie broniła praw człowieka i praw kobiet na całym świecie - powiedział szef kanadyjskiego rządu. Dodał, że prośba ONZ o udzielenie azylu 18-latce, została przyjęta.
Rahaf Mohammed Alkunun
Rahaf Mohammed AlkununFoto: PAP/EPA/THAI IMMIGRATION BUREAU HANDOUT

Rahaf Mohammed Alkunun odleciała z Bangkoku do Kanady. Poinformowały o tym służby imigracyjne Tajlandii.

18-latka uciekła 5 stycznia od rodziców podczas wakacyjnego wyjazdu do Kuwejtu. Twierdzi ona, że jej brat i ojciec maltretowali ją fizycznie i psychicznie, grożąc śmiercią. Jej ojcem jest jeden z prominentnych saudyjskich gubernatorów.

Sprawa została nagłośniona w mediach społecznościowych. Młoda kobieta otrzymała poparcie wielu aktywistów z całego świata, zmuszając Tajlandię do zaniechania deportacji. 

Saudyjka apelowała o azyl polityczny w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii lub Wielkiej Brytanii. Departament spraw wewnętrznych Australii informował, że "ostrożnie rozważa" przyznanie azylu Saudyjce. W Bangkoku pozostawała pod opieką urzędników ONZ do spraw uchodźców.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Saudyjka uciekła rodzicom. Prosi o azyl polityczny w czterech krajach

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 18:57
Młoda Saudyjka, która uciekła z kraju i jest w Bangkoku, zaapelowała o azyl polityczny w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii lub Wielkiej Brytanii. Nastolatka, która zwróciła na siebie uwagę świata dzięki ostatnim wpisom w mediach społecznościowych, ponowiła prośbę o azyl. Saudyjka jest teraz w Bangkoku pod opieką przedstawicieli agendy do spraw uchodźców ONZ. 
rozwiń zwiń