more_horiz
Wiadomości

Kanada: piętrowy autobus staranował ludzi na przystanku. Są zabici

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 10:26
Co najmniej trzy osoby zginęły, a 23 odniosły obrażenia, gdy piętrowy autobus wjechał w grupę osób czekających na przystanku w stolicy Kanady, Ottawie - poinformowały w piątek wieczorem (czasu miejscowego) lokalne władze. Przyczyna wypadku nie jest znana.
Wypadek autobusu na Westboro Station w Ottawie
Wypadek autobusu na Westboro Station w OttawieFoto: yotube/Ottawa Citizen

Do tragedii doszło w godzinach wieczornego szczytu. Piętrowy autobus komunikacji miejskiej wjechał w stalową wiatę przystanku. Całkowitemu zniszczeniu uległ przód i górna część pojazdu. Ratownicy musieli uwalniać rannych ze stosu zgniecionych blach. Zginął jeden pasażer i dwóch podróżnych, którzy oczekiwali na przystanku. Do szpitali trafiły 23 osoby. Stan siedmiu lekarze określają jako krytyczny. 

Jedna z ofiar śmiertelnych stała na przystanku, pozostałe dwie znajdowały się w autobusie. Jak przekazał szef policji Charles Bordeleau, najwięcej osób ciężko rannych było na górnym pokładzie pojazdu; na skutek zderzenia zostały uwięzione wśród pogiętego metalu i musiały je uwolnić służby ratunkowe.

Na zdjęciach z miejsca wypadku widać mocno zniszczony przód autobusu. Dach wiaty przystankowej wbił się w górny pokład autobusu, zrywając część dachu pojazdu oraz jego prawy bok. 

Prowadząca autobus kobieta została zatrzymana, wszczęto śledztwo, które ma ustalić przyczyny zdarzenia. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiny: porwał autobus i wjechał nim w pieszych. Osiem osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 20:10
Co najmniej osiem osób zginęło, a dwadzieścia dwie zostały ranne ranne po tym, jak uprowadzony autobus wjechał w pieszych. Do zdarzenia doszło we wtorek w mieście Longyan w południowowschodnich Chinach. Sprawca porwania pojazdu i wypadku został zatrzymany przez policję.
rozwiń zwiń