X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja przygotowuje się na kolejne protesty "żółtych kamizelek"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 12:17
Francja przygotowuje się na kolejną akcję protestacyjną przeciwko polityce finansowej rządu, tak zwanych "żółtych kamizelek". Siły porządkowe obawiają się potężnych rozrób bo w ruchu protestacyjnym do głosu doszły najbardziej radykalne siły wspierane przez skrajne ugrupowania lewicowe i prawicowe.
Protest żółtych kamizelek we Francji
Protest "żółtych kamizelek" we FrancjiFoto: EPA/IAN LANGSDON

Władze zmobilizowały 80-siąt tysięcy funkcjonariuszy w całym kraju - kilka tysięcy w Paryżu. Bo to stolicę "żółte kamizelki" wyznaczyły sobie jako miejsce dziewiątego aktu protestów. Drugim takim miastem jest Bourges, jako symbolicznie położone w centrum Francji.

Jednak prefekt tego regionu zakazał jakichkolwiek demonstracji w śródmieściu tej miejscowości. Także minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner zapowiedział, w skali całego kraju, surowe kary dla rozrabiaczy. Według kontrwywiadu wewnętrznego do ruchu "żółtych kamizelek" trafili ultrasi z różnych stron sceny politycznej, od skrajnej prawicy, poprzez anarchistów po "lewaków".

MSW przyznaje, że nie udało się zidentyfikować wszystkich uczestników manifestacji, których teraz obowiązuje całkowity zakaz zakrywania twarzy. Demonstrowanie w kominiarkach jest traktowane jako przestępstwo i grozi za to kara więzienia. 

Według policji sprawcami rozrób nie są amatorzy, lecz zawodowcy chcący wykorzystać protesty "żółtych kamizelek" by doprowadzić do destabilizacji V-tej Republiki. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak