more_horiz
Wiadomości

Firma Huawei zwolniła chińskiego pracownika oskarżonego w Polsce o szpiegostwo

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 15:11
Huawei poinformował, że w trybie natychmiastowym zwolnił swego pracownika, jednego z dyrektorów polskiego oddziału firmy Weijinga W., którego w Polsce zatrzymano pod zarzutem szpiegostwa, ponieważ zepsuł reputację firmy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/testing

shutterstock huawei 1200.jpg
B. oficer CBŚ: szpieg działa dziś inaczej. Przed Polską potężne wyzwanie

"Ten incydent miał fatalne konsekwencje dla globalnej reputacji Huawei" - napisał w komunikacie zarząd chińskiego giganta telekomunikacyjnego, zastrzegając, że czyny, jakie zarzuca się Weijingowi W., "nie mają związku z firmą".

W piątek polskie władze poinformowały o zatrzymaniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. i Piotra D. - byłego oficera ABW, który ostatnio pracował w Orange. Sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych.

Sąd w czwartek podjął decyzję o areszcie dla obu mężczyzn. Obaj są podejrzewani o szpiegostwo na szkodę Polski. Grozi im za to kara od roku do 10 lat więzienia.

Zatrzymany Polak był w przeszłości funkcjonariuszem służb specjalnych i pełnił ważne funkcje w innych instytucjach publicznych, a W. jest związany z chińską firmą telekomunikacyjną.

Firma Huawei jest największym na świecie producentów sprzętu telekomunikacyjnego.

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT huawei ABW szpieg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak