more_horiz
Wiadomości

Jak chińscy szpiedzy przyczynili się do stworzenia potęgi armii Państwa Środka?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 22:01
- Chińczycy regularnie kopiowali zachodnie pomysły i sami jesteśmy sobie winni tej sytuacji. Wiele technologii trafiło do Chin zupełnie legalnie, w celu taniej produkcji, na użytek wielkich koncernów europejskich i amerykańskich. Te firmy nagle sie zorientowały, że coś jest nie tak - mówił w Polskim Radiu 24 Juliusz Sabak, z portalu Defence24.
Audio
  • 12.01.19 Chińscy szpiedzy tworzą potęgę armii Państwa Środka
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Świat zorientował się, że Chińczycy przestali już kopiować pomysły i zaczęli już produkować własny sprzęt wojskowy. Mam na myśli nie tylko karabiny, ale także czołgi, transportery opancerzone czy drony. Warto tutaj wspomnieć np. o bliskim nam przykładzie z Białorusi. Białoruski system rakietowy Polonez został wyprodukowany dzięki pomocy braci z Chin, którzy pozyskali tę technologię z nielegalnych źródeł i sprzedali ją Białorusinom - mówił Juliusz Sabak. 

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Chińczycy kształcą w tym celu swoich specjalistów za granicą: - Najpoważniejszym towarem eksportowych Chin od zawsze byli sami Chińczycy. Dziś są to specjaliści, którzy kształcą się na Zachodzie i starają się pozyskać technologie, aby je rozwijać.  

Więcej w całej audycji.

Świat w Powiększeniu prowadził Paweł Lekki.

PR24

_________________________

Data emisji: 12.01.19

Godzina emisji: 19:45


Zobacz więcej na temat: Chiny armia szpieg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak