more_horiz
Wiadomości

Lawiny w Austrii i we Francji. Nie żyje co najmniej pięć osób

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 22:19
Jak oficjalnie podano, co najmniej pięć osób zginęło w sobotę oraz w niedzielę w lawinach w Alpach na terenie Austrii i Francji.
Co najmniej pięć ofiar śmiertelnych lawin w Austrii i we Francji
Co najmniej pięć ofiar śmiertelnych lawin w Austrii i we FrancjiFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Trzech zaprzyjaźnionych ze sobą niemieckich narciarzy w wieku 32, 36 i 58 lat straciło życie w sobotę w lawinie, która zagarnęła ich w trakcie jazdy zamkniętą ze względów bezpieczeństwa trasą w miejscowości Lech am Arlberg w kraju związkowym Vorarlberg na zachodzie Austrii.

Poszukiwania ich 28-letniego zaginionego towarzysza zawieszono w niedzielę bezterminowo, gdyż z powodu nowych intensywnych opadów śniegu ryzyko dla ratowników jest zbyt duże - oświadczył burmistrz Lech am Arlberg Ludwig Muxel.

Wszyscy trzej zmarli narciarze mieli ze sobą przeciwlawinowe poduszki powietrzne, które się napełniły, ale zostali tak głęboko zagrzebani w zwałach śniegu, że udusili się.

Natomiast w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę na zboczu szczytu Pointe de Cupoire we francuskiej miejscowości Morillon około 20 kilometrów na północny zachód od Chamonix, zginęli dwaj pracownicy ośrodka narciarskiego, zajmujący się prewencyjnym strącaniem lawin przy użyciu ładunków wybuchowych. Zdaniem lokalnych władz, przyczyną tragedii było zapewne przypadkowe przedwczesne zdetonowanie takiego ładunku.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śnieżyca i chaos w USA. Pięć ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 10:36
Rozległy front śnieżny zaatakował stany Środkowego Zachodu USA powodując chaos na drogach i w komunikacji lotniczej. Oblodzone drogi były przyczyną licznych wypadków, w których zginęło 5 osób.
rozwiń zwiń