X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W brytyjskiej Izbie Gmin głosowanie ws. zatwierdzenia Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 06:30
W brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się głosowanie w sprawie zatwierdzenia Brexitu. Premier Theresa May forsuje porozumienie regulujące warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii, jednak arytmetyka parlamentarna wskazuje na to, że posłowie odrzucą umowę - również w wyniku buntu posłów konserwatywnych, zarówno pro- jak i antyujnijnych.
Audio
  • Dziś głosowanie w Izbie Gmin w sprawie zatwierdzenia Brexitu. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)
Zwolennicy i przeciwnicy Brexitu przed parlamentem w Londynie
Zwolennicy i przeciwnicy Brexitu przed parlamentem w LondynieFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Theresa May forsuje swoją umowę od dawna. Podkreśla, że umowa kończy z wolnym przepływem siły roboczej i pozwala mieszkańcom Królestwa na odzyskanie kontroli nad "granicami, prawem i pieniędzmi".

Ale brytyjski parlament jest obecnie podzielony na wiele frakcji. Podziały przebiegają w poprzek granic oddzielających partie, a wspólny język znajdują na przykład prounijni konserwatyści i proeuropejscy posłowie Partii Pracy. W Izbie Gmin są zwolennicy tzw. twardego brexitu, czyli bez umowy, ale też zwolennicy brexitu w wersji bardziej miękkiej niż ta forsowana przez premier.

Według tej wizji, Królestwo pozostałoby np. we Wspólnym Rynku. Niektórzy chcieliby drugiego referendum, które mogłoby doprowadzić do odwołania brexitu. Szef Partii Pracy Jeremy Corbyn wolałby wybory irenegocjację warunków brexitu. 

Żadna frakcja nie jest na razie wystarczająco silna by przełamać impas. Rokowania będą trwały do ostatniej chwili.

Głosowanie - wieczorem (ok. 20.00 czasu obowiązującego w Polsce). Najpierw posłowie zagłosują nad wieloma poprawkami. Jedną z nich będzie prawdopodobnie - jeśli tak zdecyduje spiker Izby Gmin - poprawka lewicowego posła Hillary'ego Benna. Cieszący się poparciem posłów z obu stron sali zapis sprawiłby, że parlament odrzuciłby zarówno scenariusz braku umowy, jak i porozumienie wynegocjowane przez premier Theresę May

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak