more_horiz
Wiadomości

Afganistan: talibowie przyznali się do zamachu bombowego w Kabulu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 07:57
Afgańscy talibowie przyznali się do przeprowadzenia poniedziałkowego zamachu bombowego w Kabulu, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, a ponad 90 odniosło rany. Do ataku doszło przy silnie strzeżonej tzw. Zielonej Strefie.
Co najmniej cztery osoby zginęły, a ponad 90 odniosło rany w zamachu bombowym w Kabulu
Co najmniej cztery osoby zginęły, a ponad 90 odniosło rany w zamachu bombowym w KabuluFoto: PAP/EPA/JAWAD JALALI

O tym, że zamach przeprowadzili talibowie, poinformował ich rzecznik Zabihullah Mudżahid. - W zamachu uczestniczyło pięciu napastników, w tym zamachowiec samobójca, który prowadził samochód z ładunkami wybuchowymi - powiedział.

Mudżahid podkreślił, że w zamachu zginęły oraz zostały ranne dziesiątki cudzoziemców i członków afgańskich sił bezpieczeństwa. Agencja Reutera podkreśla, że talibowie często wyolbrzymiają liczby ofiar przeprowadzanych przez siebie ataków.

Afgańskie władze informowały w poniedziałek, że wiele spośród ofiar zamachu to cywile, w tym 23 dzieci.

Zielona Strefa, niedaleko której doszło do zamachu, to kompleks przedstawicielstw dyplomatycznych wielu państw, a także siedzib międzynarodowych firm.

Reuters podkreśla, że atak nastąpił w czasie, gdy specjalny wysłannik USA do Afganistanu Zalmay Khalilzad odbywa w regionie rozmowy, których celem jest doprowadzenie do rozmów pokojowych kończących ponad 17-letnią wojnę w tym kraju.

Mimo że trwają intensywne rozmowy, talibowie, którzy kontrolują połowę Afganistanu, niemal codziennie przeprowadzają ataki na obiekty wojskowe i policyjne.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak