X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraińscy marynarze nadal w areszcie. Jacek Czaputowicz zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 13:15
Szefowie dyplomacji Polski, Litwy i Estonii wezwali Rosję do natychmiastowego uwolnienia 24 ukraińskich marynarzy. Moskwa ma też zwrócić Ukrainie skonfiskowane okręty i umożliwić swobodną żeglugę na morzach Azowskim i Czarnym.
Audio
  • Szef polskiego MSZ wzywa Rosję do uwolnienia ukraińskich marynarzy. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/MSZ_RP

Minister Spraw Zagranicznych RP Jacek Czaputowicz, który od wczoraj wspólnie z szefami dyplomacji Litwy i Estonii przebywa na Ukrainie spotkał się z prezydentem tego kraju Petrem Poroszenką. Jak podały służby prasowe ukraińskiego prezydenta, w trakcie spotkania ministrowie spraw zagranicznych, w tym Jacek Czaputowicz podkreślili konieczność wzmocnienia międzynarodowych nacisków na Rosję. 

Agencja Interfax-Ukraina podała, że na stronach internetowych prezydenta Ukrainy znalazło się oświadczenie zachodnich szefów dyplomacji. W dokumencie można przeczytać między innymi, że Polska, Litwa i Estonia zażądały od Rosji natychmiastowego uregulowania sytuacji w związku z incydentem, do którego doszło w rejonie mórz Azowskiego i Czarnego. Ministrowie trzech krajów żądają, aby Moskwa uwolniła 24 ukraińskich marynarzy i zwróciła zagarnięte okręty.

W listopadzie ubiegłego roku rosyjska straż graniczna staranowała, ostrzelała i zajęła 3 ukraińskie okręty, a 24 marynarzy wzięła do niewoli. Dziękując szefom dyplomacji Polski, Litwy i Estonii za wizytę, ukraiński prezydent zwrócił uwagę na zaangażowanie naszych krajów na rzecz nałożenia na Rosję nowych sankcji oraz wyraził nadzieję, że Komisja Europejska i państwa unijne zwiększą pomoc dla Donbasu i regionu Morza Azowskiego, które jak to ujął "cierpią w wyniku rosyjskiej agresji".

Marynarze nadal w areszcie

Moskiewski sąd dzielnicy Lefortowo zatrzymał w areszcie 24 ukraińskich marynarzy. Pozostaną oni za kratami do 24 kwietnia. Ukraińscy marynarze zostali wzięci przez Rosjan do niewoli w listopadzie ubiegłego roku. Jak przypominają obrońcy zatrzymanych, rosyjska straż graniczna staranowała, ostrzelała i zajęła ukraińskie jednostki. Do zdarzenia doszło w regionie Cieśniny Kerczeńskiej. 

Rosyjska FSB zarzuca Ukraińcom nielegalne przekroczenie granicy Federacji. Jednak część międzynarodowych ekspertów twierdzi, że do zatrzymania ukraińskich okrętów doszło na wodach neutralnych. Specjaliści przypominają także, że w rejonach Morza Czarnego, Cieśniny Kerczeńskiej i Morza Azowskiego obowiązuje rosyjsko - ukraińskie porozumienie o swobodnej żegludze. Działania Moskwy potępiły kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i międzynarodowe organizacje.

Rosja w 2014 roku podstępem anektowała Krym i do dziś wspiera działania separatystów w Donbasie. W ostatnich miesiącach zaczęła również utrudniać ukraińskim okrętom żeglugę w rejonach Morza Azowskiego i Morza Czarnego. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz udaje się do Mariupola

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 12:14
Według polskiego MSZ, głównym celem wizyty, w której weźmie udział minister Jacek Czaputowicz ma być wsparcie Ukrainy w wymiarze bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń