more_horiz
Wiadomości

Francja tworzy "strefę śmierci" dla dzików przy granicy z Belgią

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 23:47
Przy francuskiej granicy z Belgią budowana jest tzw. „biała strefa”. Wszystkie dziki wchodzące w ten pas mają zostać prewencyjnie zlikwidowane.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Boris Dmitriev/Shutterstock

Strefa ma mieć ok. 80 km długości i kilka kilometrów szerokości. Wszystkie napotkane tam dziki zostaną zabite, a następnie spalone. Decyzję francuskiego ministra rolnictwa z zadowoleniem przyjęli francuscy hodowcy trzody chlewnej oraz rolnicy mający pola uprawne.

Akcja będzie przeprowadzona jak najszybciej przez Krajową Federację Łowiectwa, Państwowy Urzęd Łowiectwa i Dzikich Zwierząt oraz Państwowy Urząd Lasów. Ekolodzy nie zabrali głosu w tej sprawie.

Zapowiedź wytępienia dzików na granicy belgijskiej nie wywołała również reakcji opinii publicznej. Informując o akcji, media oddają głos rolnikom skarżącym się na straty wyrządzone przez dziki. Jeden z nich, z normandzkiego departamentu Sekwana Nadmorska, wyliczył je na 800 tys. euro w tym departamencie i na 60 mln euro w całym kraju. 

kad, Forsal.pl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Europa Francja dzik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: seria eksplozji na uniwersytecie w Lyonie, są ranni

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 11:15
Gaz był najprawdopodoniej przyczyną potężnej eksplozji, do jakiej doszło na uniwersyteckim kampusie we francuskim Lyonie. Ewakuowano wszystkich mieszkańców, ranne zostały trzy osoby, na miesjcu pracują służby. 
rozwiń zwiń