more_horiz
Wiadomości

Niemiecki minister gospodarki: Nord Stream 2 stał się chłopcem do bicia

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 19:09
Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że rząd w Berlinie nie będzie ingerował w budowę gazociągu Nord Stream 2. Polityk udzielił wywiadu dziennikowi "Handelsblatt", ktróry w całości ukaże się jutro.
Proces układania rur gazociągu Nord Stream 2 na dnie Bałtyku
Proces układania rur gazociągu Nord Stream 2 na dnie BałtykuFoto: Leonid Eremeychuk / Shutterstock.com

Zdaniem Petera Altmaiera, w kwestii budowy gazociągu Niemcy są niesprawiedliwie oceniani. - Nord Stream 2 stał się klasycznym chłopcem do bicia - powiedział dziennikowi "Handelsblatt". Niemiecki minister zaznaczył, że budowa gazociągu jest mocno zaawansowana i na dnie morza zostało już położonych wiele kilometrów rur.

- Rząd federalny nie będzie ingerował w ten proces, ponieważ nie ma do tego żadnych podstaw prawnych - dodał niemiecki minister. - Jestem przekonany, że po dwa tysiące dziewiętnastym roku osiągniemy porozumienie i po zakończeniu budowy Nord Stream 2 zostanie utrzymany tranzyt gazu przez Ukrainę - powiedział Peter Altmaier. Kilka dni temu także minister spraw zagranicznych Heiko Maas bronił gazociągu Nord Stream 2, mówiąc, że w tej chwili nic nie wstrzyma jego budowy. 

Nord Stream 2 to niemiecko-rosyjski projekt dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego. Projektowi sprzeciwiają się Polska, Stany Zjednoczone, kraje bałtyckie i Ukraina. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z "Nord Stream 2"? Szef niemieckiej dyplomacji z wizytą w Moskwie i Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:52
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas poleciał dziś z oficjalną wizytą do Moskwy. Będzie rozmawiał ze swoim rosyjskim odpowiednikiem. W powrotnej drodze szef niemieckiej delegacji zatrzyma się na Ukrainie.
rozwiń zwiń