X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek przybył do Panamy na Światowe Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:00
Po 13 godzinach bezpośredniego lotu z Rzymu papież Franciszek przybył w środę do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży. Na lotnisku w stolicy kraju powitał papieża prezydent Juan Carlos Varela, a także nuncjusz apostolski arcybiskup Mirosław Adamczyk. Ojciec Święty poprosił wiernych o modlitwę za swoją pielgrzymkę do tego kraju.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Modlili się o to także młodzi pielgrzymi z Polski. Wspierał ich prymas arcybiskup Wojciech Polak, który jest także na Światowych Dniach Młodzieży.

- Cieszymy się, że tylu z nas się tutaj wybrało, chociaż jest to daleka droga. Myślę jednak, że jest też ona bardzo symboliczna. Kiedy w tym roku rozważamy tajemnicę powołania Maryi widzimy, że ona także w tajemnicy swojego powołania, po usłyszeniu tej radosnej nowiny, wybrała się w drogę. Papież nawet w przesłaniu do młodych wyliczył, że było to 150 kilometrów. Droga służyła jej po to, żeby pewne rzeczywistości w sobie jeszcze bardziej przeżyć, żeby się coś więcej dokonało - powiedział prymas.

- Myślę, że i młodzi, którzy tutaj z różnych zakątków Polski przybywają, przebyli tak długą drogę i mają szansę żeby także w nich coś pięknego się dokonało - dodał.

Pielgrzymi z Polski stanowią najliczniejszą grupę podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Jest ich około 4 tysięcy. Wieczorem czasu lokalnego papież po raz pierwszy w Panamie spotka się z młodymi ludźmi i odbędzie się oficjalne powitanie Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży.

W środę przy centrum handlowym Albrook Mall odbyło się spotkanie narodowe polskich pielgrzymów. W tym samym miejscu w 1983 roku mszę świętą odprawił papież Jan Paweł II. Po mszy odbył koncert - Polska dla Panamy. W rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia uczestnicy koncertu podkreślali, że było to wspaniałe wydarzenie.

Na dziś zaplanowano oficjalne powitanie papieża. Przed pałacem prezydenckim Franciszek spotka się z prezydentem Juanem Carlosem Varelą. Kolejne zaplanowane wydarzenia to papieskie przemówienie do przedstawicieli władz i korpusu dyplomatycznego oraz spotkanie z biskupami Ameryki Środkowej.

Po południu odbędzie się ceremonia powitania papieża z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży na błoniach Campo Santa Maria la Antigua.

Wizyta w Panamie to 26. zagraniczna pielgrzymka papieża od początku pontyfikatu. Na pokładzie samolotu podczas nieformalnych rozmów z dziennikarzami Franciszek potwierdził, że w listopadzie pojedzie do Japonii.

kad, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Tysiące osób podczas polskiej nocy w Panamie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 06:40
Kilka tysięcy osób uczestniczyło we mszy i koncercie w polskie święto na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Mszy przewodniczył prymas abp Wojciech Polak. Następnie odbył się żywiołowy polski koncert.
rozwiń zwiń