X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Zbigniew Lewicki: organizacja konferencji bliskowschodniej to wyróżnienie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 20:09
- Nie jesteśmy wielkim graczem na Bliskim Wschodzie. Jednak jesteśmy na tyle istotni, że to nas Waszyngton poprosił o zorganizowanie spotkania - powiedział w Świecie w Powiększeniu prof. Zbigniew Lewicki. Amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ten sposób odniósł się do konferencji bliskowschodniej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. 
Audio
  • 31.01.19 Prof. Zbigniew Lewicki: organizacja konferencji bliskowschodniej to wyróżnienie
Prof. Zbigniew Lewicki
Prof. Zbigniew LewickiFoto: PR24

W czwartek ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce potwierdziła, że amerykański wiceprezydent przyjedzie w połowie lutego do Warszawy. Georgette Mosbacher w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że to właśnie Mike Pence stanie na czele delegacji Stanów Zjednoczonych, która przyleci do Warszawy na konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Do Warszawy przyleci także amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, który jest jednym z organizatorów spotkania.

- Udział wiceprezydenta Pence'a można wytłumaczyć na kilka sposobów i każdy z nich pewnie jakąś rolę odegrał. Przede wszystkim, przybycie wiceprezydenta zachęci wielu polityków do uczestnictwa w wydarzeniu. To będzie okazja do porozmawiania z osobą, która - przy takim czy innym rozwoju wydarzeń - może zostać prezydentem USA. Sądzę, że wielu ministrów spraw zagranicznych nie przepuści takiej okazji; nie będzie chciało doprowadzić do despektu Mike'a Pence'a - wyjaśniał na naszej antenie prof. Lewicki. - O ile nieprzybycie na spotkanie z szefem dyplomacji można jakoś wytłumaczyć, to na spotkanie z wiceprezydentem już nie. To mogłoby się okazać w przyszłości niekorzystne w stosunkach danego kraju z Waszyngtonem - dodawał ekspert. 

Zdaniem gościa PR24, obecność Pence'a w Warszawie to dla nas - gospodarzy - dobra wiadomość. - To podnosi rangę wydarzenia - wskazywał. - Bycie gospodarzem tak ważnej konferencji to nie jest byle co, to wyróżnienie. Gdyby spotkanie miało się odbyć w kraju sąsiednim, narzekalibyśmy, że nas pominięto. Nie jesteśmy wielkim graczem na Bliskim Wschodzie. Jednak jesteśmy na tyle istotni, że to nas Waszyngton poprosił o zorganizowanie spotkania - podkreślał prof. Lewicki. 

Podczas wizyty w Warszawie wiceprezydent USA wygłosi główne przemówienie na organizowanej wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone konferencji ministerialnej w sprawie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Piotr Pogorzelski

Polskie Radio 24/IAR/zz

-------------------------------------

Data emisji: 31.01.19 

Godzina emisji: 19.47

Czytaj także

Witold Waszczykowski: Iran jest państwem rewizjonistycznym

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 22:12
- Od 1979 roku, od rewolucji islamskiej, Iran kwestionuje porządek świata, jest państwem rewizjonistycznym, które chce zmienić sytuację na Bliskim Wschodzie. Co jakiś czas ten kraj ma również nadzieje na zastanie globalnym mocarstwem - powiedział w Sztuce Słuchania Ekstra Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych i były ambasador RP w Teheranie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja na temat Bliskiego Wschodu w Polsce. Ekspert: to element polityki USA

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 19:15
- Mamy do czynienia z inicjatywą amerykańską i jest to element polityki USA, ale nie należy utożsamiać udziału Polski w tej inicjatywnie z polityką Stanów Zjednoczonych. Mamy własną politykę wobec USA i regionu - powiedział dr Sławomir Dębski na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń