more_horiz
Wiadomości

Bruksela: 13 lutego chaos na lotnisku wz. ze strajkiem generalnym

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 21:43
13 lutego na lotnisku w Brukseli spodziewany jest chaos w związku ze strajkiem generalnym. Wszyscy, którzy tego dnia lecą do belgijskiej stolicy, bądź z niej wracają powinni skontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi. Brukselskie lotnisko szacuje, że koszty jednodniowej akcji protestacyjnej to ponad kilkanaście milionów euro. 
Audio
  • Bruksela: 13 lutego chaos na lotnisku i wysokie koszty strajku. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Na międzynarodowym lotnisku w Brukseli strajkować mają kontrolerzy lotów i pracownicy naziemni. Z tego powodu belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines ogłosiły, że w środę odwołają wszystkie swoje loty. To oznacza problemy dla prawie 16 tysięcy podróżujących. Nie jest wykluczone, że także inni przewoźnicy ograniczą liczbę przylotów tego dnia do Brukseli i odlotów z belgijskiego lotniska, albo wszystkie odwołają. 

Niektóre media spekulują, że międzynarodowy port lotniczy może nie obsłużyć żadnego lotu. Wszystko będzie zależało od tego ilu związkowców z kontroli lotów i obsługi naziemnej zdecyduje się przerwać pracę. Powodem strajku generalnego jest niezadowolenie trzech central związkowych z dotychczasowych negocjacji z pracodawcami w sprawie podwyżek płac.

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Belgia Bruksela
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak